Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-03, 09:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Za tydzień finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wciąż wiele osób czeka na wsparcie

Szlachetna Paczka 2021 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Szlachetna Paczka 2021 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Alicja Wiśniewska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Alicja Wiśniewska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Wciąż można pomóc opolskim rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki. Już za tydzień "Weekend cudów", czyli czas, kiedy dary trafią do potrzebujących.
- Pomagać można do ostatniej chwili, bo wciąż są rodziny, które czekają na wsparcie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Alicja Wiśniewska, koordynatorka Szlachetnej Paczki w Opolu. - Cały czas na stronie szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę, której przygotuje się paczkę w grupie znajomych czy może też indywidualnie. Można oczywiście pomóc jako wolontariusz, jeżeli mamy możliwości transportowe, logistyczne. Zachęcam do tego, bo co roku mamy takich partnerów, którzy przygotują jakiś poczęstunek dla wolontariuszy, bo my w tym naszym magazynie siedzimy praktycznie całe dwa dni.

Zdaniem Alicji Wiśniewskiej, pomocy potrzebuje tyle samo rodzin, co w poprzednich latach, ale zmieniła się sytuacja, z powodu której te rodziny wymagają wsparcia. - Teraz mamy mniej rodzin wielodzietnych, jest dużo wsparcia w tym zakresie. Ale mamy na przykład osoby, które są poszkodowane ze względu na COVID-19, które chorowały kilka razy, które straciły pracę. Oczywiście mamy też pojedyncze rodziny z Ukrainy, które tutaj budują swoją nową rzeczywistość. I mamy osoby, które nie trafiłyby do Paczki, gdyby nie nasza sytuacja ekonomiczna. Mamy wiele zgłoszeń, wiele rodzin, szczególnie osób starszych, gdzie dochód jest konsumowany w 100 procentach przez koszty.

Przypomnijmy, że wciąż jest otwarta baza rodzin, które potrzebują pomocy. Można ją znaleźć pod adresem szlachetnapaczka.pl.
Alicja Wiśniewska cz. 1
Alicja Wiśniewska cz. 2

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 ZOL w Głogówku do remontu. Obiekt zyska większą efektywność energetyczną Modernizację przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Zastrzeżenia związane z zakresem inwestycji miał konserwator zabytków. Obiekt ten zbudowano… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Deficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rok Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami deficyt w tym roku wzrośnie do niemal 27 milionów złotych… » więcej 2023-01-31, godz. 16:05 Chciał ukraść damską torebkę, po kilkunastu minutach siedział w radiowozie W kilkanaście minut policjanci z Praszki zatrzymali mężczyznę, który napadł na kobietę w centrum Rudnik. Kilka dni temu wieczorem 35-letni mieszkaniec województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »