Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 07:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Szlachetna Paczka rozpoczęła odliczanie do Weekendu Cudów. Wciąż brakuje wolontariuszy w regionie

Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Studniówka Szlachetnej Paczki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Na sto dni przed finałem Szlachetnej Paczki, czyli Weekendem Cudów w województwie opolskim wciąż brakuje wielu wolontariuszy. W ramach tzw. studniówki wolontariusze spotkali się z mieszkańcami Opola i zachęcali do włączenia się w projekty społeczne stowarzyszenia Wiosna. Tym razem tradycyjnego poloneza zastąpiła makarena i belgijka.
- Pomagamy rodzinom w potrzebie dając impuls do zmiany. Żeby jednak do tych osób dotrzeć potrzebujemy wolontariuszy - mówi Karolina Sakwińska-Fortuna, zastępca menadżera operacyjnego Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. - Zachęcamy ludzi, by wstąpili w szeregi Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Chcemy pokazać, że pomaganie jest fajne.

- To taka studniówka inna niż wszystkie. Nie mamy sukni balowych i garniturów, ale odliczamy do Weekendu Cudów. Chcemy wrócić z przytupem i pokazać, że działamy, że otwieramy się na ludzi. Na Opolszczyźnie brakuje jeszcze 120 wolontariuszy. Szukamy także liderów do poprowadzenia kilku paczkowych rejonów w naszym regionie - dodaje Oliwier Zieliński, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie opolskim.

Natalia Podmostka jest wolontariuszką w rejonie Opole Północ. Do Szlachetnej Paczki dołączyła w ubiegłym roku. - Odwiedziłam 17 rodzin i każda z nich była dla mnie osobną historią - mówi. - Z większością mam dalej kontakt, natomiast bardzo się cieszę, bo mam jedną taką szczególną rodzinę, gdzie pani udało się pomóc na tyle, że w tym roku jest już samodzielna, podjęła pracę i jej życie się całkowicie zmieniło. Wiem, że właśnie Szlachetna Paczka dała jej taki impuls do działania. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że teraz wszystkich dotyka trudna sytuacja, jeżeli chodzi o ceny i koszty utrzymania. Wiemy, że tych rodzin potrzebujących będzie więcej. Dlatego potrzebujemy wolontariuszy. Liczymy, że uda nam się do wszystkich dotrzeć.

Chętni wolontariusze mogą się zgłaszać poprzez stronę szlachetnapaczka.pl. Dodajmy, że otwarcie bazy rodzin odbędzie się 13 listopada, natomiast Weekend Cudów, kiedy dary będą przekazywane potrzebującym to 11-12 grudnia.
Karolina Sakwińska-Fortuna, Oliwier Zieliński
Natalia Podmostka

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Choinka życzeń "zbiera" życzenia od osób potrzebujących. Można pomóc Rozpoczęła się akcja pt. Choinka Życzeń. Na drzewku, które stanęło przy ul. Krakowskiej 19 w Opolu, znajdują się kartki i długopisy, aby osoby potrzebujące… » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny. To ponownie będzie nocna przeprawa [FILM] Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju… » więcej 2022-12-02, godz. 18:15 Namysłowska Nike ponownie wróci na plac Wolności. Czy tym razem zostanie w mieście dłużej, niż jeden dzień? Niebawem na namysłowski plac Wolności powróci figura Nike. Monument zniknął z centrum miasta ponad 2 lata temu. » więcej 2022-12-02, godz. 17:51 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu. Na autostradzie kolizja 5 samochodów Do potrącenia 16-latka doszło w Opolu na ulicy Książąt Opolskich przed godziną 16. Ale to niejedyne niebezpieczne zdarzenie na opolskich drogach. » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 Rozmawiali m.in. o uzależnieniach cyfrowych. "To nie wina dziecka, tylko potarganych rodziców" 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która miała miejsce dziś (2.12) na Uniwersytecie Opolskim. Specjaliści… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "My się tutaj nie zamykamy". Osoby niepełnosprawne pokazały swoje talenty muzyczne Za nami 12. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych. Tym razem na scenie NCPP w Opolu wystąpiło 11 wykonawców, którzy są podopiecznymi… » więcej 2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »