Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-05, 19:13 Autor: Witold Wośtak

Trzy wolontariuszki z Opola ze statuetkami nagrody im. Danuty Sokołowskiej

Gala wolontariatu 2022 [fot. Witold Wośtak]
Gala wolontariatu 2022 [fot. Witold Wośtak]
Gala wolontariatu 2022 [fot. Witold Wośtak]
Gala wolontariatu 2022 [fot. Witold Wośtak]
Poznaliśmy trzy laureatki nagrody im. Danuty Sokołowskiej na Wolontariuszy Roku 2022. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowano po południu uroczystą galę w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu.
Nabór kandydatów trwał od 28 października do 14 listopada, a zgłoszono łącznie 82 osoby. Dla porównania, rok temu były 32 kandydatury. Wyborem laureatów zajęła się natomiast Kapituła Nagrody. - Zależy nam na docenianiu wolontariuszy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Zachęcając do wolontariatu, przekonujemy być może tych jeszcze niezdecydowanych. Jeśli ktoś komuś pomaga i robi to bezinteresownie, jest ważne dla całej społeczności. Finał mamy taki, że dzisiaj nagradzamy osoby zajmujące się wolontariatem. Większa liczba zgłoszeń świadczy natomiast, że takie działania również mają funkcję popularyzacyjną. Myślę jednak, że większość lub wszyscy nawet tu zgromadzeni wolontariusze kierują się sercem, chcąc pomagać innym.

Irena Krasicka, jedna z laureatek, od wielu lat udziela się w Centrum Senior i Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Wolontariuszka nie kryła zaskoczenia z faktu samej nominacji.

- Dla mnie to jest niespodzianka, ale na pewno cieszy obecność tylu młodych ludzi. Oni są nam bardzo potrzebni. Ja nie muszę rozumieć tutaj wszystkiego, ale sama nominacja jest największym wyróżnieniem. Rozpiera mnie duma dzięki temu uhonorowaniu.

Anna Szczepanowska, również wolontariuszka w Centrum Senior i MOPR, przyznaje, że zajmuje się wolontariatem w różnej formie.

- To jest bardzo szerokie pojęcie, ponieważ pomagam osobom starszym i niepełnosprawnym w bardzo różnych rzeczach. Czasami są sprawy przyziemne typu zakupy lub pomoc w przewiezieniu kogoś do lekarza. Staram się też pomagać w Centrum Senior przy prowadzeniu zajęć oraz imprez ogólnodostępnych dla wszystkich seniorów.

Trzecią laureatką została Gloria Kula, maturzystka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. Laureatki odebrały symboliczne statuetki, dyplomy oraz po tysiąc złotych nagrody finansowej.
Arkadiusz Wiśniewski
Irena Krasicka
Anna Szczepanowska

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 ZOL w Głogówku do remontu. Obiekt zyska większą efektywność energetyczną Modernizację przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Zastrzeżenia związane z zakresem inwestycji miał konserwator zabytków. Obiekt ten zbudowano… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Deficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rok Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami deficyt w tym roku wzrośnie do niemal 27 milionów złotych… » więcej 2023-01-31, godz. 16:05 Chciał ukraść damską torebkę, po kilkunastu minutach siedział w radiowozie W kilkanaście minut policjanci z Praszki zatrzymali mężczyznę, który napadł na kobietę w centrum Rudnik. Kilka dni temu wieczorem 35-letni mieszkaniec województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »