Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-24, 12:40 Autor: Witold Wośtak

Bezpieczna jazda rowerem i zasady na przejściu dla pieszych. Policyjne spotkania z uczniami

Spotkanie policjantów z uczniami PSP nr 33 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie policjantów z uczniami PSP nr 33 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiają policjanci z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych w Opolu. Dzisiaj (24.11) rano mundurowi odwiedzili PSP nr 33 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Lelewela.
Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a później zadawały pytania. - Mówimy między innymi o wyposażeniu rowerów i prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych - mówi sierżant Daria Witkowska z Komisariatu I Policji w Opolu.

- Poruszamy również temat odblasków - kiedy trzeba je nosić. Oprócz tego mówimy o zasadach poruszania się na drodze, między innymi hulajnogami. Omawiamy też kwestię numeru 112 oraz prawidłowej reakcji, kiedy zaczepi nas nieznana osoba. Jestem miło zaskoczona, bo wiedza jest ogromna. Mam wrażenie, że o niektórych tematach dzieci mają większą wiedzę od nas. Poza tym uczniowie chętnie odpowiadali na nasze pytania. Znają przepisy i mi bardzo podobało się to spotkanie - dodała.

Dzieci zapewniają, że już wcześniej znały najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

- Wiedziałem już chyba wszystko. Przy pasach zatrzymujemy się, czekamy na zielone światło i dopiero idziemy. - Przechodzimy bez patrzenia w telefon, bo wtedy można zagapić się i jest ryzyko wypadku samochodowego. - Trzeba rozglądać się - przed wejściem na jezdnię bez świateł spojrzeć dwa razy w lewo i jeden raz w prawo, żeby dopiero iść.

Spotkania z najmłodszymi to wspólna inicjatywa policji i firmy Struxi Deweloper, która przygotowała też 500 kamizelek odblaskowych dla czterech szkół podstawowych.
Daria Witkowska
Uczniowie

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »