Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-24, 13:10 Autor: Witold Wośtak

Mundurowi dzielą się krwią w ramach ogólnopolskiej akcji

Akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" przy KWP w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" przy KWP w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zaparkował dziś (24.11) przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. To coroczna akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna", którą prowadzą służby mundurowe.
Tego roku głównym organizatorem jest Straż Graniczna. Jak mówi podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, nie każdy chętny jest kwalifikowany do donacji przez lekarza.

- My jednak zawsze podkreślamy, aby przyjść i przynajmniej spróbować, bo naprawdę każda kropla krwi jest cenna. Podpowiem tylko, że jeśli ktoś nie może przyjść do nas bezpośrednio przed 14:00, a chciałby wziąć udział w tej konkretnie akcji, może w dowolnym punkcie krwiodawstwa podać hasło akcji i wtedy krew zostanie przypisana do tej zbiórki.

Dawcy krwi uważają, że przyjazd krwiobusa do KWP to dobra okazja do podzielenia się bezcennym lekiem.

- Staram się oddawać krew systematycznie, kiedy tylko odpowiada mi czasowo i pod względem zdrowotnym. Jeśli są akcje w komendzie, uczestniczę w nich praktycznie za każdym razem. Motywuje mnie przede wszystkim chęć pomocy innym ludziom, bo krew jest bardzo potrzebna dla dzieci, dorosłych i poszkodowanych w wypadkach.

- Mnie motywuje wyłącznie fakt, że autobus przyjeżdża do nas na parking. Na miejscu można podzielić się krwią, więc korzystam i jeśli mogę, oddaję krew honorowo.

Wśród dawców był między innymi młodszy inspektor Maciej Milewski, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu. - To chęć pomagania i podarowania czegoś od siebie - zaznacza.

- Dla mnie to już któryś raz z kolei i myślę, że będę to robił cały czas, jeśli tylko zdrowie pozwoli. Jednocześnie chciałbym zachęcić do tego wszystkich, bo każdy może w jakiś sposób pomóc, a nie trzeba być bogatym. To jest dar serca i własnego zdrowia czy życia dla kogoś, kto tego potrzebuje.

Krwiobus będzie dostępny na parkingu policji do 14:00.
Dariusz Świątczak
Krwiodawcy
Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »