Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-26, 14:29 Autor: Witold Wośtak

Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja "Zdrowie pod kontrolą" w opolskim centrum handlowym "Karolinka". Można skorzystać do 18:00.
Na specjalnym stoisku jest również atrakcja dla najmłodszych, czyli "Szpital Pluszowego Misia", gdzie dzieci wcielają się w rolę małych lekarzy.

Eryk Bukała, przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFCM Poland, mówi o dużym zainteresowaniu akcją.

- Przede wszystkim ludzie pytają, czy ich wyniki są prawidłowe. Poza tym są ciekawi i dociekają, jak samodzielnie badać jądra oraz piersi. Co do wyników, pomiary ciśnienia powinno się wykonywać w cichym miejscu, więc tutaj one mogą być nie do końca prawidłowe, ale na ogół parametry są dobre.

Uczestniczki chwalą inicjatywę profilaktyczną w centrum handlowym.

- Mili ludzie zaprosili mnie tutaj, więc skorzystałam z porady dietetyczki, co było mi bardzo potrzebne. Poza tym zmierzyłam sobie cukier i ciśnienie. Troszkę mam podwyższone ciśnienie, ale cukier mam bardzo dobry, więc mogę jeść słodycze.

- Pani zaprosiła dzieci do "Szpitala Pluszowego Misia", więc sama chętnie zapoznałam się z techniką samobadania piersi. Robię badania USG i nawet tomografię miałam robioną, ale nigdy nie zostałam przeszkolona jak dokładnie robi się samobadanie.

Dodajmy, Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Eryk Bukała
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej 2023-02-04, godz. 07:16 „To spełnienie naszych najskrytszych marzeń”. Do Jemielnicy przyjechał nowy samochód strażacki Prawie milion złotych kosztował samochód strażacki, który w piątek (3.02) zaparkował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy. W hucznym przywitaniu… » więcej 2023-02-04, godz. 07:00 Noś odblaski – bądź widoczny na drodze! Starostwo Powiatowe w Nysie rozpoczęło akcję przekazywania opasek odblaskowych dla uczniów, którzy dojeżdżają do szkół autobusami PKS. » więcej 2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »