Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-26, 14:29 Autor: Witold Wośtak

Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" [fot. Witold Wośtak]
Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja "Zdrowie pod kontrolą" w opolskim centrum handlowym "Karolinka". Można skorzystać do 18:00.
Na specjalnym stoisku jest również atrakcja dla najmłodszych, czyli "Szpital Pluszowego Misia", gdzie dzieci wcielają się w rolę małych lekarzy.

Eryk Bukała, przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Opole, mówi o dużym zainteresowaniu akcją.

- Przede wszystkim ludzie pytają, czy ich wyniki są prawidłowe. Poza tym są ciekawi i dociekają, jak samodzielnie badać jądra oraz piersi. Co do wyników, pomiary ciśnienia powinno się wykonywać w cichym miejscu, więc tutaj one mogą być nie do końca prawidłowe, ale na ogół parametry są dobre.

Uczestniczki chwalą inicjatywę profilaktyczną w centrum handlowym.

- Mili ludzie zaprosili mnie tutaj, więc skorzystałam z porady dietetyczki, co było mi bardzo potrzebne. Poza tym zmierzyłam sobie cukier i ciśnienie. Troszkę mam podwyższone ciśnienie, ale cukier mam bardzo dobry, więc mogę jeść słodycze.

- Pani zaprosiła dzieci do "Szpitala Pluszowego Misia", więc sama chętnie zapoznałam się z techniką samobadania piersi. Robię badania USG i nawet tomografię miałam robioną, ale nigdy nie zostałam przeszkolona jak dokładnie robi się samobadanie.

Dodajmy, Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Eryk Bukała
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2024-06-16, godz. 11:00 Fundacja "Górażdże – Aktywni w Regionie" przyznała granty Granty Fundacji „Górażdże - Aktywni w Regionie” rozdane. W tym roku wpłynęły aż 154 wnioski. Zarząd fundacji wybrał 36 inicjatyw, które zostały… » więcej 2024-06-16, godz. 10:16 Dzień Małego Strażaka w Boguszycach. Na dzieci czeka profesjonalny tor Na Dzień Małego Strażaka zaprasza dzisiaj (16.06) OSP Źlinice-Boguszyce w powiecie opolskim. » więcej 2024-06-16, godz. 10:15 Po weekendzie utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Od poniedziałku (17.06) utrudnienia na obwodnicy północnej Opola. Po porannym szczycie komunikacyjnym rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie kolejowym… » więcej 2024-06-16, godz. 10:00 Gmina Dąbrowa zyska nowe lepsze drogi. Trwają remonty ulicy Szkolnej i Stokrotki Trwają letnie remonty dróg w gminie Dąbrowa w powiecie opolskim. Zmienia się m.in. nawierzchnia ulicy Szkolnej w Karczowie. Co ważne, nowa droga jest poszerzona… » więcej 2024-06-16, godz. 09:17 Opolska przychodnia rusza z programem dietetycznym dla najmłodszych mieszkańców Ruszyły zapisy na konsultacje dietetyczne dla opolan w wieku od 7 do 18 lat. Realizowane będą przez Centrum Zdrowia w Opolu, a wizyty prowadzone będą w przychodni… » więcej 2024-06-16, godz. 08:00 "Dzieci się rozwijają”. Opolskie Centrum Edukacji pożegnało uczestników dziecięcej akademii Ponad 90 dzieci zakończyło rok akademicki w Opolskim Centrum Edukacji. Uczęszczały do Akademii Młodego Bystrzaka oraz Akademii Małego Bystrzaka. » więcej 2024-06-16, godz. 07:00 "Nie porzucaj, też mam uczucia". Kampania TOZ przed wakacjami Latem liczba porzucanych zwierząt w całym kraju wzrasta o około 30%. W związku z tym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ponownie wychodzi z kampanią informacyjną… » więcej 2024-06-15, godz. 17:00 Zderzenie dwóch aut w Osowcu na DK45. Są poszkodowani Dwa samochody osobowe zderzyły się w Osowcu na drodze krajowej nr 45. Trasa jest już przejezdna. » więcej 2024-06-15, godz. 15:45 Do Jeziora Nyskiego wpuszczono narybek pozyskany w Morzu Sargassowym Polski Związek Wędkarski w Opolu wpuścił do Jeziora Nyskiego tysiące młodych węgorzy. Jak powiedział Jakub Roszuk, dyrektor biura PZW w Opolu, młode węgorze… » więcej 2024-06-15, godz. 15:00 Zlot motocyklistów przy pałacu w Pawłowicach. Program obfituje w atrakcje Przede wszystkim motocykle, ale też wozy strażackie, symulator, pokaz pierwszej pomocy, alkogogle czy pomiar tkanki tłuszczowej. Te atrakcje czekają na uczestników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »