Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-23, 17:34 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Zarzuty dla kierowcy ciężarówki ws. śmiertelnego wypadku na A4. "Nie zachował należytej odległości"

Tragiczny wypadek na A4 [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na A4 [fot. Mario]
Są zarzuty dla 40-letniego kierowcy ciężarówki w związku z wypadkiem na opolskim odcinku autostrady A4, do którego doszło w poniedziałek (21 listopada). Przypomnijmy, zginęły dwie osoby - 53-letni kierowca auta osobowego i jego 12-letnia córka. Dwoje innych jadących z nim dzieci - 15-latek i 9-letnia dziewczynka - w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.
- Jackowi P. zarzuca się, że naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie zachował należytej, bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu, wskutek czego najechał na tył samochodu marki ford model galaxy, który to następnie przemieścił się i uderzył w samochód jadący przed nim, również w ciężarówkę. W wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby: to kierujący fordem oraz jedna osoba małoletnia, pasażer tego pojazdu - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. - W jego ocenie odległość, jaką zachowywał od poprzedzającego go samochodu osobowego była właściwa - dodaje prokurator Stanisław Bar. - W ocenie podejrzanego do zdarzenia doszło na skutek gwałtownego, nieuzasadnionego okolicznościami hamowania kierującego samochodem ford. Wyjaśnienia podejrzanego będą w dalszym etapie śledztwa weryfikowane. W szczególności rozważane będzie, czy konieczna będzie opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Podejrzany 40-latek został objęty dozorem policji oraz zakazem opuszczania kraju. Prokurator nakazał też powstrzymanie się od kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Stanisław Bar cz.1
Stanisław Bar cz.2

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej 2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej 2023-02-04, godz. 17:20 Trenuj z wojskiem w ferie. Tłumy chętnych w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczą strzelać, rzucać granatem i jak walczyć wręcz. Ponad stu ochotników wzięło udział w zimowym szkoleniu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:20 "Kraina Zdrowia Dzieci". Toyota Park stał się na chwilę największą przychodnią dziecięcą Budynek Toyota Park w Opolu na kilka godzin stał się największą przychodnią dla dzieci w regionie. Trwa akcja NFZ organizowana pod hasłem 'Kraina Zdrowia… » więcej 2023-02-04, godz. 13:49 Pożar mieszkania na osiedlu AK w Opolu. Jest komunikat spółdzielni Jedna osoba ucierpiała w pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Grota Roweckiego w Opolu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.02) przed godziną… » więcej 2023-02-04, godz. 13:30 Startuje kolejna edycja "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". W puli 150 tys. złotych 150 tys. złotych zaplanował gogoliński samorząd na inwestycje w ramach tegorocznej edycji 'Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina'. To projekt wzorowany na… » więcej 2023-02-04, godz. 13:15 Wodzenie niedźwiedzia w Kadłubie. "Niesiemy pomyślność" W Kadłubie w powiecie strzeleckim od rana trwa wodzenie niedźwiedzia. Grupa przebierańców przemierza wioskę i rozwesela mieszkańców. Najważniejszym bohaterem… » więcej 2023-02-04, godz. 11:55 Trwa modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Będzie nie tylko ładniej, ale też cieplej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Wodociągowej w Opolu zmienia się nie do poznania. Trwa wielka modernizacja… » więcej 2023-02-04, godz. 11:00 Studniówka z Radiem Opole. Dzisiaj bawią się maturzyści opolskiego Elektryczniaka Kolejny weekend zabaw studniówkowych z Radiem Opole. Dzisiaj (04.02) na bal wybierają się maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »