Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-23, 22:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Przyznano stypendia Prezesa Rady Ministrów opolskim uczniom z najwyższą w swoich szkołach średnią ocen

Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
Dyplomy stypendiow Prezesa Rady Ministrów wręczone [fot. Sławomir Kłosowski/FB]
136 uczniów opolskich liceów i techników odebrało dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów. To nagrody za najwyższą średnią w szkole i osiągnięcia w nauce.
Jednym ze stypendystów jest Kamil Dudek z Kietrza, który ubiegły rok szkolny zakończył ze średnią 5,02. - Dużo się uczyłem, byłem najlepszy w szkole. Ja do nauki podchodzę na luzie, w domu nie muszę się dużo uczyć, zawsze chcę jak najwięcej zapamiętać w szkole - mówi.

- Miałem średnią 5,77. Staram się uważać na lekcjach i to mniej czasu potem w domu wychodzi. Taka nauka przynosi lepsze wykształcenie, może przynieść lepsze zarobki - mówi Paweł Pawłowski.

- Miałam średnią 4,94. To najwyższa średnia w szkole. Najlepiej mi wychodzi nauka przedmiotów zawodowych - dodaje Daria Sikora.- To najlepsi uczniowie w regionie - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - To jest elita, to jest - mam nadzieję - przyszłość narodu. Stypendium przysługuje jednemu uczniowi w danym typie szkoły. Założenia są takie, żeby ono było wykorzystane na korzyść ucznia, czyli na pomoce dydaktyczne, książki czy technologie informacyjne.

- Takie diamenty są naszemu województwu bardzo potrzebne. I my dorośli musimy zrobić wszystko, żeby stworzyć im takie warunki, żeby ich kariery były oparte o nasz region, żeby nie musieli wyjeżdżać do innych województw - dodaje Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Stypendium dla uczniów przysługuje w kwocie 300 złotych przez 10 miesięcy i jest wypłacane w dwóch transzach po 1500 złotych dla każdego.
uczniowie
Michał Siek, Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej 2023-01-26, godz. 17:30 Na razie nie ma ryzyka zamknięcia chirurgii w Namysłowie. To ocena prezes szpitala 'Do działu kadr nie wpłynęła ani jedna rezygnacja chirurga'. Tak Agnieszka Kruk, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia, odnosi się do sprawy rzekomego zamknięcia… » więcej 2023-01-26, godz. 17:00 4 miliony złotych na dokumentację trasy średnicowej zabezpieczone. Wpisano je w budżet i wieloletnią prognozę finansową… Pieniądze na dokumentację trasy średnicowej zostały wpisane do budżetu Opola. Taką decyzję podjęli dziś (26.01) radni podczas sesji. W tym do roku na… » więcej 2023-01-26, godz. 16:54 Świadomość donacji narządów w Polsce wzrasta, ale dawców wciąż jest za mało Dziś (26.01) przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu rocznie wykonuje się kilkanaście pobrań narządów… » więcej 2023-01-26, godz. 15:15 Chcą pokazać, że można inaczej. Strzelce Opolskie ruszają z kampanią dotyczącą fonoholizmu Z kampanią dotyczącą fonoholizmu, czyli nałogowego korzystania z telefonów komórkowych, niebawem wystartuje gmina Strzelce Opolskie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »