Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-23, 14:50 Autor: Joanna Matlak

Torba ratownicza trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie

Torba ratownicza trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie [fot. Joanna Matlak]
Torba ratownicza trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie [fot. Joanna Matlak]
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie otrzymali torbę ratowniczą. Zawiera ona sprzęt medyczny, który będzie służył strażakom i mieszkańcom.
- Dla nas to coś absolutnie niezbędnego – mówi strażak Robert Raszczyk z zawadzkiego OSP. - Prawda jest taka, że używamy tego nie tylko przy zdarzeniach drogowych, co może być oczywiste, ale też przy innych możliwych zdarzeniach, czyli pożarach, podtruciach i wtedy sprzęt jest często używany - mówi Raszczyk.

- Ta jednostka jest często wzywana, często pomaga mieszkańcom i przejezdnym. Proszę też zwrócić uwagę, że znajduje się przy drodze krajowej, a tu często są wypadki i różne zdarzenia drogowe - dodaje wójt Turawy Dominik Pikos.

Torbę sfinansował KRUS. - My na rzecz OPS darujemy torby i nie jest to inicjatywa tegoroczna albo zeszłoroczna, tylko cykliczne nadanie toreb. W tym roku została nam jeszcze jedna, ale w przyszłym roku będzie więcej - mówi wicedyrektor KRUS-u Piotr Ciona.

- Straży się absolutnie należy, bo jak straż dostaje, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy bezpieczni i że mają profesjonalny sprzęt, żeby o nas zadbać - mówi poseł PiS Violetta Porowska.

Koszt zakupu takiej torby to około 6 tysięcy złotych.
Robert Raszczyk, Dominik Pikos
Piotr Ciona, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej 2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej 2023-02-04, godz. 17:20 Trenuj z wojskiem w ferie. Tłumy chętnych w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczą strzelać, rzucać granatem i jak walczyć wręcz. Ponad stu ochotników wzięło udział w zimowym szkoleniu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:20 "Kraina Zdrowia Dzieci". Toyota Park stał się na chwilę największą przychodnią dziecięcą Budynek Toyota Park w Opolu na kilka godzin stał się największą przychodnią dla dzieci w regionie. Trwa akcja NFZ organizowana pod hasłem 'Kraina Zdrowia… » więcej 2023-02-04, godz. 13:49 Pożar mieszkania na osiedlu AK w Opolu. Jest komunikat spółdzielni Jedna osoba ucierpiała w pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Grota Roweckiego w Opolu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.02) przed godziną… » więcej 2023-02-04, godz. 13:30 Startuje kolejna edycja "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". W puli 150 tys. złotych 150 tys. złotych zaplanował gogoliński samorząd na inwestycje w ramach tegorocznej edycji 'Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina'. To projekt wzorowany na… » więcej 2023-02-04, godz. 13:15 Wodzenie niedźwiedzia w Kadłubie. "Niesiemy pomyślność" W Kadłubie w powiecie strzeleckim od rana trwa wodzenie niedźwiedzia. Grupa przebierańców przemierza wioskę i rozwesela mieszkańców. Najważniejszym bohaterem… » więcej 2023-02-04, godz. 11:55 Trwa modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Będzie nie tylko ładniej, ale też cieplej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Wodociągowej w Opolu zmienia się nie do poznania. Trwa wielka modernizacja… » więcej 2023-02-04, godz. 11:00 Studniówka z Radiem Opole. Dzisiaj bawią się maturzyści opolskiego Elektryczniaka Kolejny weekend zabaw studniówkowych z Radiem Opole. Dzisiaj (04.02) na bal wybierają się maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »