Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-21, 17:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolska jednostka PSP ma nowy wóz bojowy, są też pieniądze na rozwój młodych strażaków [ZDJĘCIA]

Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
24 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu opolskiego otrzymały promesy na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia o łącznej wartości 71 tysięcy złotych. To pieniądze pochodzące z rezerwy ogólnej państwa. Podczas uroczystości w siedzibie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu druhowie z JGR nr 1 odebrali nowy wóz bojowy, a także awanse.
- To ciężki samochód, który będzie służył jako samochód wsparcia i będzie dowoził wodę do miejsc, gdzie jej brakuje. Posłuży wszystkim jednostkom w całym powiecie opolskim - mówi mł. bryg. Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

- Koszt tego wozu to ponad milion 300 tysięcy złotych. Ważne, żeby był wykorzystywany skutecznie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. To wielka radość z przyznania tych pieniędzy także dla młodzieży, bo ważne jest szkolenie młodzieży - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Promesę na dofinansowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odebrał m.in. Piotr Los, członek zarządu OSP Opole Wrzoski. - Nowy sprzęt pozwoli nam rozwijać młode talenty, które są w naszej jednostce - mówi. - Te 10 tysięcy wydamy na zakup sprzętu, ubrań, bo to jest jednak grono osób, które trzeba ubrać w jednolite mundury, oprócz tego sprzęt do ćwiczeń dla młodzieżowych drużyn to jest podstawa, którą chcemy tym nowym kadetom zapewnić.

- Bierzemy udział w zawodach, a ostatnio odwiedzamy seniorów. Mnie zachęciły do wstąpienia do drużyny koleżanki i mama - mówi Zuzia z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Karłowicach.

- Mamy zbiórki co dwa tygodnie, w piątki o 16:30. Na zbiórkach robimy m.in. kursy pierwszej pomocy, RKO, oparzenia - dodaje Kacper z MDP w Karłowicach.

- Młodzieżowe drużyny pożarnicze to nasza przyszłość, w którą warto inwestować - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - Jest nadzieja, że przynajmniej część z tych osób zostanie w OPS albo PSP. A o to chodzi, żebyśmy mieli profesjonalnych strażaków, którzy czują ducha pożarnictwa.

W cały kraju na rzecz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP przyznano 25 milionów złotych, z czego milion 280 tysięcy złotych dla drużyn z naszego województwa.
mł. bryg. Tomasz Pierzchała, Sławomir Kłosowski
Piotr Los, dzieci
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-03-23, godz. 08:33 Utrudnienia na DK39 w Raciszowie. Ciężarówka wypadła z jezdni Uwaga kierowcy, mamy utrudnienie na drodze krajowej nr 39 w Raciszowie. To trasa Brzeg - Namysłów. » więcej 2023-03-23, godz. 08:00 Strzelce Opolskie: szkoły będą bardziej eko, a uczniowie mają szansę na wyjazd do Norwegii Ponad 9 mln zł warty jest projekt realizowany przez gminę Strzelce Opolskie. W kilku placówkach oświatowych zostanie przeprowadzona termomodernizacja, zaplanowano… » więcej 2023-03-23, godz. 08:00 Rondo albo ulica. Zdzieszowice przymierzają się do uhonorowania Dietera Przewdzinga Czy rondo lub ulica w gminie Zdzieszowice będzie nosić imię Dietera Przewdzinga? Minęło 9 lat od zamordowania burmistrza, a śledztwo zostało umorzone w… » więcej 2023-03-23, godz. 07:56 Niekoniecznie do więzienia. Biegli zdecydują o losie Tomasza K., zatrzymanego ws. podpalenia placu zabaw w Opolu Tomasz K., zatrzymany pod zarzutem podpalenia placu zabaw przy Nysy Łużyckiej w Opolu, może nie trafić do więzienia. Mężczyzna jest obecnie aresztowany… » więcej 2023-03-23, godz. 06:00 Krok w stronę poprawy bezpieczeństwa. Niemodlin otrzymał darowiznę od powiatu opolskiego W Niemodlinie powstanie gminne centrum bezpieczeństwa i porządku publicznego. Magistrat otrzymał na ten cel pomieszczenie od władz powiatu opolskiego, które… » więcej 2023-03-22, godz. 21:10 Wielka kroszonka stanie w Ujeździe. Teresa Sobota maluje na niej tradycyjny wzór opolski Mierząca 165 cm kroszonka stanie jeszcze przed świętami wielkanocnymi na rynku w Ujeździe. Nad ozdobieniem olbrzymiego jaja od kilku dni pieczołowicie pracuje… » więcej 2023-03-22, godz. 20:00 Prudnik: obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy To było kolejne obywatelskie zatrzymanie. Nietrzeźwy kierowca wpadł na obrzeżach Prudnika. Przebadany alkomatem mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu… » więcej 2023-03-22, godz. 20:00 "Widać jego podstawową bryłę". Budowa stadionu w Opolu blisko półmetka 'Prace postępują zgodnie z planem, a poziom wykonania inwestycji szacujemy na około 40 proc' - zapewniają przedstawiciele inwestora - Zakładu Komunalnego… » więcej 2023-03-22, godz. 19:45 Wybuch gazu podczas egzekucji komorniczej. Siedem osób poszkodowanych 'To cud, że nikt nie zginął' - tak dzisiejszą (22.03) eksplozję w Brzegu komentują służby ratownicze. Rośnie jednak liczba osób, które po wybuchu trafiły… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 Powiat strzelecki: 52-letnia kierująca w terenie zabudowanym jechała z prędkością 103 km/h Na obowiązującej 'pięćdziesiątce' jechała z prędkością 103 km/h. 52-letnia kobieta kierująca skodą, była niechlubną rekordzistką, którą złapano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »