Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-21, 17:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolska jednostka PSP ma nowy wóz bojowy, są też pieniądze na rozwój młodych strażaków [ZDJĘCIA]

Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
24 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu opolskiego otrzymały promesy na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia o łącznej wartości 71 tysięcy złotych. To pieniądze pochodzące z rezerwy ogólnej państwa. Podczas uroczystości w siedzibie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu druhowie z JGR nr 1 odebrali nowy wóz bojowy, a także awanse.
- To ciężki samochód, który będzie służył jako samochód wsparcia i będzie dowoził wodę do miejsc, gdzie jej brakuje. Posłuży wszystkim jednostkom w całym powiecie opolskim - mówi mł. bryg. Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

- Koszt tego wozu to ponad milion 300 tysięcy złotych. Ważne, żeby był wykorzystywany skutecznie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. To wielka radość z przyznania tych pieniędzy także dla młodzieży, bo ważne jest szkolenie młodzieży - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Promesę na dofinansowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odebrał m.in. Piotr Los, członek zarządu OSP Opole Wrzoski. - Nowy sprzęt pozwoli nam rozwijać młode talenty, które są w naszej jednostce - mówi. - Te 10 tysięcy wydamy na zakup sprzętu, ubrań, bo to jest jednak grono osób, które trzeba ubrać w jednolite mundury, oprócz tego sprzęt do ćwiczeń dla młodzieżowych drużyn to jest podstawa, którą chcemy tym nowym kadetom zapewnić.

- Bierzemy udział w zawodach, a ostatnio odwiedzamy seniorów. Mnie zachęciły do wstąpienia do drużyny koleżanki i mama - mówi Zuzia z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Karłowicach.

- Mamy zbiórki co dwa tygodnie, w piątki o 16:30. Na zbiórkach robimy m.in. kursy pierwszej pomocy, RKO, oparzenia - dodaje Kacper z MDP w Karłowicach.

- Młodzieżowe drużyny pożarnicze to nasza przyszłość, w którą warto inwestować - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - Jest nadzieja, że przynajmniej część z tych osób zostanie w OPS albo PSP. A o to chodzi, żebyśmy mieli profesjonalnych strażaków, którzy czują ducha pożarnictwa.

W cały kraju na rzecz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP przyznano 25 milionów złotych, z czego milion 280 tysięcy złotych dla drużyn z naszego województwa.
mł. bryg. Tomasz Pierzchała, Sławomir Kłosowski
Piotr Los, dzieci
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2024-07-24, godz. 11:48 Szlachetna Paczka szuka w regionie wolontariuszy. Chodzi o grudniowy "Weekend Cudów" Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. To inicjatywa organizowana przez stowarzyszenie Wiosna. Potrzebni są także liderzy… » więcej 2024-07-24, godz. 10:58 Opolski sanepid sprawdza kolonie i obozy. Do tej pory wystawiono jeden mandat Jeden mandat na ponad 140 przeprowadzonych kontroli wystawili pracownicy opolskiego sanepidu, którzy monitorują wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Inspektorzy… » więcej 2024-07-24, godz. 10:45 Jakub Roszuk z Polskiego Związku Wędkarskiego o sytuacji na opolskich akwenach - Wraz z wędkarzami liczymy, że od 1 sierpnia będzie już można w pełni wędkować na Jeziorze Otmuchowskim - mówił dziś (24.07) w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-07-24, godz. 07:48 Psy zostawione bez wody, budy ze starej lodówki. Latem więcej interwencji TOZ Po kilkanaście telefonów z prośbą o interwencję odbierają każdego dnia wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Lato to dla nich czas… » więcej 2024-07-24, godz. 06:58 Środa w regionie pod znakiem burz. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydało IMGW. Od południa dla całego regionu prognozowane są burze opadami deszczu. » więcej 2024-07-23, godz. 20:20 Budowa ronda na Olesno zakończona, ale prace na DK45 trwają Dobre wiadomości dla kierowców korzystających z drogi krajowej 45 między Opolem a Kluczborkiem. Od środy (24.07) do użytku zostanie oddane nowe rondo, przy… » więcej 2024-07-23, godz. 17:30 W środę w Opolu zawyją syreny. To tylko przegląd techniczny Jutro (24.07) w Opolu będą wyły syreny. Wydział kryzysowy urzędu miasta informuje o planowanym przeglądzie stanu technicznego urządzeń. Sygnały będą… » więcej 2024-07-23, godz. 17:05 W Kluczborku wraca temat farmy wiatrowej. Mieszkańcy mają wątpliwości Czy w gminie Kluczbork będzie zgoda na budowę farmy wiatrowej? Po dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli zainteresowanej firmy z mieszkańcami wydaje się, że… » więcej 2024-07-23, godz. 16:08 80 lat leżał w Starej Stobrawie! Znalezisko to broń używana przez Niemców Pistolet z czasów drugiej wojny światowej udało się wczoraj (22.07) wyłowić z dna Starej Stobrawy, w okolicy Kluczborka. Przypomnijmy, zorganizowano tam… » więcej 2024-07-23, godz. 15:40 "Pierwszy raz mamy przyrost". W szkołach podległy powiatowi prudnickiemu nie będzie zwolnień nauczycieli Nadspodziewanie dobrze wypadł nabór uczniów do szkół średnich w powiecie prudnickim. Spokojni o zatrudnienie mogą być nauczyciele. W ostatnich latach blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »