Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-26, 10:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Różowy czwartek. Opolski NFZ organizuje dzień profilaktyki raka piersi

Różowa wstążka [fot. Envato]
Różowa wstążka [fot. Envato]
Badania profilaktyczne raka piersi [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Badania profilaktyczne raka piersi [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje kolejny dzień otwarty, tym razem pod hasłem "Różowy czwartek - dzień profilaktyki raka piersi". Jak informuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego NFZ, październik jest miesiącem świadomości nowotworów piersi i z tej okazji panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań.
- W najbliższy czwartek 27 października różowy kolor zagości także w oddziale NFZ. Jest to kolejny nasz dzień otwarty, na który zaprosiliśmy lekarza specjalistę. Onkolog będzie przyjmował panie na palpacyjne badanie piersi, które polega na poszukiwaniu wyczuwalnych dłonią zmian w obrębie piersi i węzłów chłonnych. Oprócz tego, już tradycyjnie przeprowadzimy badanie poziomu cukru we krwi i będziemy rozpowszechniać wiedzę z zakresu profilaktyki, szczególnie tej kobiecej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 w siedzibie Funduszu przy ul. Ozimskiej 72a i potrwa do godziny 14:00.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2023-06-01, godz. 14:00 Dla starszych kawiarenka, dla młodszych nowe boisko. Nowe "dziecięce" inwestycje w Opolu Są piłkarzyki, szachy, bezpłatne ksero oraz miejsce, gdzie można przygotować ściągi albo na ostatnią chwilę odpisać pracę domową. Z okazji Dnia Dziecka… » więcej 2023-06-01, godz. 13:32 Najmłodsi pacjenci z USK w Opolu również świętują swój dzień. Były warsztaty, prezenty i dużo radości Zamiast leczenia - zabawa. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu nie zapomniał o swoich najmłodszych pacjentach i w Międzynarodowym Dniu Dziecka przygotował… » więcej 2023-06-01, godz. 13:29 Remont DW 901 w Zawadzkiem. Kierowcy wybierając skróty rozjechali gminne drogi Uciążliwy dla mieszkańców jest remont drogi wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem. Oficjalny objazd liczy ok. 70 km, dlatego kierowcy wybierają skrót, przy okazji… » więcej 2023-06-01, godz. 13:15 Dzień Dziecka z Wojskiem Polskim w Głubczycach Poznanie podstaw musztry, posługiwania się wykrywaczem metali, udzielanie pierwszej pomocy, pokonywanie wojskowego toru przeszkód, to tylko niektóre atrakcje… » więcej 2023-06-01, godz. 12:41 Zakaz przedłużony. Nadal nie można korzystać z wód starorzecza w Januszkowicach Wciąż nie można korzystać z wody starorzecza Odry w Januszkowicach. Wojewoda opolski przedłużył do połowy miesiąca rozporządzenie zabraniające wykorzystywania… » więcej 2023-06-01, godz. 12:02 Pożar w Niwnicy opanowany. Relacja reportera Radia Opole Wprawdzie ogień w miejscu pożaru fabryki mebli w Niwnicy opanowano, ale na miejscu wciąż pracują strażacy. » więcej 2023-06-01, godz. 11:53 Dzisiaj Dzień Dziecka. O czym skrycie marzą najmłodsi? Jedni chcieliby dostać zwierzątko, inni pojechać do parku rozrywki lub zostać sławnym youtuberem. Z okazji Dnia Dziecka zapytaliśmy najmłodszych, o to jakie… » więcej 2023-06-01, godz. 11:00 Opole chce być "Miastem przyjaznym dzieciom" UNICEFU Opole chce być 'Miastem przyjaznym dzieciom'. Tytuł oraz odpowiedni certyfikat przyznaje UNICEF, czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. W naszym… » więcej 2023-06-01, godz. 10:18 "Te płyty są toksyczne". Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] - Ten pan nas truje - mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje… » więcej 2023-06-01, godz. 09:50 "Zniszczone mienie, utracone miejsca pracy". Paweł Nakonieczny o pożarze firmy w Niwnicy koło Nysy - Zniszczone zostało mienie o wartości kilku lub więcej milionów złotych i utracone miejsca pracy - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Paweł Nakonieczny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »