Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-06, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Koniec utrudnień przy Powstańców Śląskich w Opolu. Od piątku kierowcy i piesi będą mogli korzystać z drogi pod wiaduktem

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Śląskich, Opole [fot. Maciej Marciński]
Dobra informacja dla kierowców z Opola. Od piątku (07.10) przejazd pod wiaduktem przy Powstańców Śląskich w Opolu zostanie otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, że znika objazd tymczasową drogą.
Szczegóły zna Monika Matuszkiewicz.

- Jak informuje firma INPOT z Warszawy, która jest wykonawcą prac, przejazd pod wiaduktem będzie możliwy dla samochód nie wyższych niż 3,2 metra. Jednocześnie otwarcie drogi, oznacza, że tymczasowy objazd przez park nadodrzański na wyspie Pasieka zostanie zamknięty. Co ważne, prace na wiadukcie dalej będą prowadzone i jak przekazał mi kierownik budowy, w przyszłym roku planowane jest ponowne zamknięcie drogi na ulicy Powstańców Śląskich.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu kolejowego rozpoczęła się w styczniu tego roku. Po jej zakończeniu konstrukcja ma być szersza, a poziom jezdni będzie obniżony. To sprawi, że ruch samochodów będzie mógł odbywać się tu dwukierunkowo.
Posłuchaj - relacja Moniki Matuszkiewicz

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »