Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-18, 20:00 Autor: Piotr Wójtowicz

We wtorek ponownie zostanie zamknięty przejazd ulicą Powstańców Śląskich w Opolu. Będzie objazd

Wiadukt na Pasiece w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Wiadukt na Pasiece w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Torowisko Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Torowisko Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Od wtorku (19.07) kolejarze zamykają przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu. Utrudnienia komunikacyjne związane są z rozbiórką obiektu, potrwają miesiąc, a objazd zostanie poprowadzony przez Park Nadodrzański. Celem prowadzonego remontu jest poszerzenie i obniżenie poziomu jezdni, tak by w przyszłości ruch odbywał się dwukierunkowo.
Według nowej organizacji ruchu na tę część Pasieki będą mogły wjechać samochody do 2,5 tony, a objazd wyznaczono przez ul. Księcia Jana Dobrego, Pasieczną, Konsularną, Odrowążów, przez Park Nadodrzański, Jana Kropidły i Powstańców Śląskich. By zapewnić ruch dwukierunkowy, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną. Sygnalizatory zatrzymają nas na ulicy Odrowążów i Jana Kropidły.

Przypomnijmy, PKP PLK prowadzi remont linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle - Opole-Zachodnie. Do tej pory przy ul. Powstańców Śl. przebudowano część starego wiaduktu, w tej chwili wykonawca rozbiórkę będzie prowadził na pozostałej części obiektu.

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej 2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej 2023-02-04, godz. 17:20 Trenuj z wojskiem w ferie. Tłumy chętnych w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczą strzelać, rzucać granatem i jak walczyć wręcz. Ponad stu ochotników wzięło udział w zimowym szkoleniu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:20 "Kraina Zdrowia Dzieci". Toyota Park stał się na chwilę największą przychodnią dziecięcą Budynek Toyota Park w Opolu na kilka godzin stał się największą przychodnią dla dzieci w regionie. Trwa akcja NFZ organizowana pod hasłem 'Kraina Zdrowia… » więcej 2023-02-04, godz. 13:49 Pożar mieszkania na osiedlu AK w Opolu. Jest komunikat spółdzielni Jedna osoba ucierpiała w pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Grota Roweckiego w Opolu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.02) przed godziną… » więcej 2023-02-04, godz. 13:30 Startuje kolejna edycja "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". W puli 150 tys. złotych 150 tys. złotych zaplanował gogoliński samorząd na inwestycje w ramach tegorocznej edycji 'Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina'. To projekt wzorowany na… » więcej 2023-02-04, godz. 13:15 Wodzenie niedźwiedzia w Kadłubie. "Niesiemy pomyślność" W Kadłubie w powiecie strzeleckim od rana trwa wodzenie niedźwiedzia. Grupa przebierańców przemierza wioskę i rozwesela mieszkańców. Najważniejszym bohaterem… » więcej 2023-02-04, godz. 11:55 Trwa modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Będzie nie tylko ładniej, ale też cieplej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Wodociągowej w Opolu zmienia się nie do poznania. Trwa wielka modernizacja… » więcej 2023-02-04, godz. 11:00 Studniówka z Radiem Opole. Dzisiaj bawią się maturzyści opolskiego Elektryczniaka Kolejny weekend zabaw studniówkowych z Radiem Opole. Dzisiaj (04.02) na bal wybierają się maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »