Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-30, 12:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nagroda za operację z hologramem. USK wyróżniony w ogólnopolskim konkursie "Zdrowa Przyszłość-Inspiracje" 2021

Nagroda za operację z hologramem [fot. USK]
Nagroda za operację z hologramem [fot. USK]
Za wykorzystywanie holografii w zabiegach kardiologicznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zdobył 5. miejsce w konkursie w kategorii "Innowacje w szpitalu - medycyna - nowatorskie metody leczenia".
Holografia pozwala na poszerzenie pola widzenia lekarza operującego. To szczególnie ważne przy zabiegach na sercu, tych związanych z leczeniem uszkodzeń zastawek czy wad przeciekowych
- Lekarze z USK pod kierownictwem dr hab. n. med. Jerzego Sachy, opracowali procedurę przeprowadzania - z użyciem holografii właśnie zabiegów na sercu - mówi Edyta Hanszke, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

- Lepszy zakres obrazowania struktur serca, wpływa na większą precyzję wykonywania tych zabiegów. Przeprowadzony w USK w Opolu, pierwszy opisany przypadek zabiegu MitraClip z zastosowaniem holografii, w maju br. został opublikowany w najbardziej renomowanym czasopiśmie kardiologów interwencyjnych "JACC Cardiovasc lnterv", a metoda rozszerzonej rzeczywistości przy użyciu holografii w trakcie interwencji strukturalnych na sercu była prezentowana na Kongresie TCT w Bostonie.

Dodajmy, że w kategoriach "Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia" oraz "Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników" USK w Opolu znalazł się w gronie laureatów, m.in. za projekty profilaktyczne i programy zdrowotne dla mieszkańców województwa.
Edyta Hanszke-Lodzińska

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »