Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Gorąca debata o aktualnej sytuacji w WiK. Radni pytali prezydenta i dyskutowali przez trzy godziny

WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Ponad trzy godziny trwała dyskusja dotycząca aktualnej sytuacji w spółce Wodociągi i Kanalizacja podczas sesji Rady Miasta Opola.
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski przekonywał, omawiając prezentację, jak bardzo pogorszyła się sytuacja WiK za czasów zawieszonego obecnie prezesa Ireneusza Jakiego. Przerzucano się też odpowiedzialnością, kto odpowiada za podwyżki stawek za wodę i ścieki. Zapytaliśmy o komentarz radnych z różnych klubów.

- Przedsięwzięcie polityczne prezydenta wiązania się z prawicą nie wychodzi na dobre - mówi Tomasz Kaliszan, radny Platformy Obywatelskiej.

- Chcąc uzyskać pieniądze na finansowanie swoich inwestycji, prezydent sprzedał część udziałów Polskiemu Funduszowi Rozwoju i tak naprawdę stracił kontrolę nad spółką miejską. Nie ma przecież możliwości odwołania prezesa Jakiego bez głosu i decyzji Polskiego Funduszu Rozwoju. Dzisiaj na moje pytania o pomysły na rozwiązanie tej sytuacji nie usłyszałem żadnych informacji.

Edward Odelga, radny klubu Arkadiusza Wiśniewskiego, ocenia, że sama dyskusja nie wnosi czegokolwiek do sprawy.

- Jestem przeciwnikiem takich dyskusji, które nie opierają się na argumentach, ale na emocjach. Uważam jednak, że na tę chwilę WiK funkcjonuje prawidłowo – jeżeli nie ma prezesa Jakiego, jest w porządku. Moim zdaniem, błędem było to, że prezes Jaki w ogóle znalazł się w WiK-u.

Sławomir Batko, wiceprzewodniczący rady z Prawa i Sprawiedliwości, ocenia, że nawet dzisiejsza dyskusja pokazuje, jak wiele spraw pozostaje do wyjaśnienia w WiK.

- Mam wrażenie, że pan prezydent przedstawił nam raport, w którym zawarł tezy wyłącznie dla niego. Moim zdaniem, Arkadiusz Wiśniewski stara się przedstawić sytuację inną o 180 stopni, niż do tej pory sam przedstawiał. To nie tak, że radni mieli inną ocenę. Sam pan prezydent jeszcze rok czy dwa lata temu mówił o zupełnie innej – dobrej – sytuacji w WiK-u.

Dużo czasu podczas dyskusji poświęcono też sprawie nieudanego przetargu na dostawę prądu oraz rzekomemu mobbingowi w WiK.
Tomasz Kaliszan
Edward Odelga
Sławomir Batko

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 18:30 Dom Matki i Dziecka w Opolu Grudzicach przeszedł kompleksowy remont [ZDJĘCIA] Zakończył się remont Domu Matki i Dziecka w Opolu. O tym, że placówka wymaga rozbudowy, mówiło się od 2011 roku. Po tzw. baraku, w którym przeciekał… » więcej 2022-12-07, godz. 18:10 Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego. » więcej 2022-12-07, godz. 17:15 "Opolskie na rowery" dojechało do mety. Jest przewodnik, są ścieżki i plany na kolejne lata Mamy w regionie 1967 kilometrów zinwentaryzowanych ścieżek rowerowych. 1360 km liczy sieć tras w województwie, z czego na dziś gotowych jest około 600 km… » więcej 2022-12-07, godz. 17:10 Zarzut za zarzut. Nie słabnie konflikt między szefostwem Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Kolejna odsłona konfliktu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik… » więcej 2022-12-07, godz. 16:45 "Liczba ofiar przemocy rośnie". Policja z MOPR-em przeprowadziła akcję "Biała Wstążka" Białymi wstążkami przekonywali policjanci mieszkańców Opola, żeby nie być obojętnym na cierpienie drugiego człowieka. To w ramach ogólnopolskiej kampanii… » więcej 2022-12-07, godz. 16:35 "Budżet pełen wyzwań". Władze Opola przedstawiły plany finansowe na 2023 rok Bez nowych, dużych inwestycji i z mocno ograniczonymi dochodami. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta w 2023 roku będą stawiać… » więcej 2022-12-07, godz. 15:30 Główna nagroda dla opolskiej szkoły za udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu" Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Staniszczach Małych - Spóroku na Opolszczyźnie została laureatem I miejsca w V ogólnopolskim konkursie 'Do Hymnu'… » więcej 2022-12-07, godz. 15:30 Chciał odebrać sobie życie. Uratowali go policjanci z Namysłowa Policjanci z Namysłowa uratowali niedoszłego samobójcę. Funkcjonariusze kilkanaście minut walczyli o życie mieszkańca sąsiedniego powiatu. » więcej 2022-12-07, godz. 14:25 Mikołaj odwiedzi podopiecznych namysłowskiego OPS-u Święty Mikołaj nie ma jeszcze wolnego. Dziś (07.12) odwiedzi on najmłodszych mieszkańców gminy Namysłów. » więcej 2022-12-07, godz. 14:20 Kończy się pewna epoka. Z wieżowców na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znikną zsypy Zsypy odchodzą do lamusa. Taki plan ma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu. Proces rozpocznie w nowym roku i jest on zakrojony nawet na 5-6 lat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »