Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

Namysłów: dziś może ruszyć wypłata "dodatku węglowego". W pierwszej kolejności pieniądze trafią do ponad 900 gospodarstw

W Namysłowie jest spore zainteresowanie "dodatkiem węglowym" [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie jest spore zainteresowanie "dodatkiem węglowym" [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie jest spore zainteresowanie "dodatkiem węglowym" [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie jest spore zainteresowanie "dodatkiem węglowym" [fot. Daniel Klimczak]
Niewykluczone, że jeszcze dziś część mieszkańców gminy Namysłów otrzyma dodatki opałowe. Miasto jest gotowe, aby przekazać pieniądze do około tysiąca beneficjentów.
Program dopłat cieszy się sporym zainteresowaniem już od momentu jego ogłoszenia. Do tej pory instytucja otrzymała około 3 tysięcy wniosków o wsparcie. Jak mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Namysłowie Katarzyna Jóźwiak, pieniądze dla części gospodarstw są już na koncie magistratu i czekają na możliwość ich wypłaty.

- W czwartek (22.09) urząd miejski otrzymał przelew z urzędu wojewódzkiego, jednakże pieniądze mogą zostać przekazane na konto ośrodka, a później beneficjantów, po pozytywnym przegłosowaniu zmian w uchwale budżetowej i przyjęciu środków do budżetu. Jesteśmy gotowi wypłacić 903 wnioski - zapewnia.

Głosowanie w tej sprawie ma odbyć się na dzisiejszej (29.09) sesji rady miejskiej.

Pozostali wnioskodawcy będą musieli poczekać na ponowną weryfikację wynikającą ze zmiany zasad przyznawania wsparcia. Po niej magistrat będzie mógł wystąpić do wojewody o kolejną transzę wsparcia.
Katarzyna Jóźwiak

Wiadomości z regionu

2022-11-27, godz. 13:00 Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedza… » więcej 2022-11-27, godz. 12:40 Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył… » więcej 2022-11-27, godz. 11:10 Bieda dotyczy ponad 1,5 miliona Polaków. Do części z nich docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki Blisko milion 600 tysięcy Polaków żyje w ubóstwie. Tak wynika z danych najnowszego 'Raportu o biedzie', przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę… » więcej 2022-11-27, godz. 10:30 Rosną koszty utrzymania połączeń kolejowych. Czy jest ryzyko cięć w 2023 roku? W związku ze znaczącym wzrostem kosztów utrzymania regionalnych połączeń kolejowych, pojawiają się obawy o zmniejszenie liczby połączeń w woj. opolskim… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Śmiertelny wypadek w Ściborzu. Samochód osobowy uderzył w drzewo Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w Ściborzu w powiecie nyskim. Na czas działań służb droga była zablokowana. » więcej 2022-11-27, godz. 09:00 W powiecie namysłowskim zima nie zaskoczy. Starostwo ma chętnych do odśnieżania, ale tanio nie będzie Kierowcy korzystający z dróg zarządzanych przez powiat namysłowski nie muszą już obawiać się zimy. Po długich poszukiwaniach, tamtejsze starostwo znalazło… » więcej 2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zachorowanie w Głuchołazach Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »