Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-23, 18:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Trwa likwidacja szpitala tymczasowego. "Prace nad przywracaniem CWK do pierwotnej funkcji są w toku"

Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Trwa likwidacja szpitala tymczasowego, a co za tym idzie przywracanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu do jego pierwotnej funkcji. Przypomnijmy, przez 15 miesięcy działalności medycznej w placówce znajdowało się 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19, tomografy, mobilne aparaty USG i RTG czy respiratory. Sprzęt przeszedł dekontaminację i inwentaryzację, teraz jest rozdzielany między opolskie szpitale.
- Szpital tymczasowy jest w trakcie likwidacji - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski. - My musimy Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu przywrócić do funkcji pierwotnej, czyli tej wystawienniczej. I w tej chwili te rzeczy się dzieją. Umowa z firmą, która dokonuje przeformowania szpitala tymczasowego w CWK została już podpisana. Firma została wyodrębniona i wskazana. Pracę są w toku.

Jak podkreśla wojewoda, sprzęt ze szpitala tymczasowego pozostanie w województwie opolskim. - W związku z tym przy wojewodzie powstała specjalna komisja, która zajęła się weryfikacją wszystkich wniosków. Jesteśmy już po tej weryfikacji i sprzęt powoli trafia do tych wszystkich, których komisja wskazała jako podmioty, które ten sprzęt uzyskają - dodaje Sławomir Kłosowski.

Na stronie internetowej i facebookowym profilu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu cały czas widnieje komunikat, że oferta wynajmu obiektu jest zawieszona. Ma to związek z przekształceniem CWK w szpital tymczasowy.

Wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu Katarzyna Oborska-Marciniak przekazała nam, że porozumienie zawarte z wojewodą i gminą Opole na użyczenie obiektu obowiązuje do końca tego roku. Do tego czasu wojewoda musi przekazać obiekt z powrotem.
Sławomir Kłosowski cz.1
Sławomir Kłosowski cz.2

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Choinka życzeń "zbiera" życzenia od osób potrzebujących. Można pomóc Rozpoczęła się akcja pt. Choinka Życzeń. Na drzewku, które stanęło przy ul. Krakowskiej 19 w Opolu, znajdują się kartki i długopisy, aby osoby potrzebujące… » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny. To ponownie będzie nocna przeprawa [FILM] Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju… » więcej 2022-12-02, godz. 18:15 Namysłowska Nike ponownie wróci na plac Wolności. Czy tym razem zostanie w mieście dłużej, niż jeden dzień? Niebawem na namysłowski plac Wolności powróci figura Nike. Monument zniknął z centrum miasta ponad 2 lata temu. » więcej 2022-12-02, godz. 17:51 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu. Na autostradzie kolizja 5 samochodów Do potrącenia 16-latka doszło w Opolu na ulicy Książąt Opolskich przed godziną 16. Ale to niejedyne niebezpieczne zdarzenie na opolskich drogach. » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 Rozmawiali m.in. o uzależnieniach cyfrowych. "To nie wina dziecka, tylko potarganych rodziców" 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która miała miejsce dziś (2.12) na Uniwersytecie Opolskim. Specjaliści… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "My się tutaj nie zamykamy". Osoby niepełnosprawne pokazały swoje talenty muzyczne Za nami 12. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych. Tym razem na scenie NCPP w Opolu wystąpiło 11 wykonawców, którzy są podopiecznymi… » więcej 2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »