Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 16:53 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To jest świetna sprawa". Mieszkańcy chętnie wykorzystują darmowe przejażdżki autobusem

Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Trwa darmowy przejazd autobusem MZK Opole dla każdego mieszkańca [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa darmowy przejazd autobusem MZK Opole dla każdego mieszkańca [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa darmowy przejazd autobusem MZK Opole dla każdego mieszkańca [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa darmowy przejazd autobusem MZK Opole dla każdego mieszkańca [fot.M.Matuszkiewicz]
Ewelina Laxy, rzecznik prasowy opolskiego MZK [fot. MZK Opole]
Ewelina Laxy, rzecznik prasowy opolskiego MZK [fot. MZK Opole]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Do końca dnia pasażerowie korzystający z autobusów miejskich w Opolu nie muszą mieć przy sobie biletu. W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu komunikacja w Opolu jest darmowa dla wszystkich. Chętnych do skorzystania z bezpłatnej przejażdżki nie brakowało.
- Fantastyczna sprawa. Przynajmniej jeden dzień w życiu można jeździć bez biletów, bo tak cały czas musimy jeździć z biletami. - Myślę, że bardzo dobrze, że dzisiaj jest dzień bez biletów. Ja co prawda mam miesięczny, więc nie mam takich obaw, że mogę zapomnieć o nim, czy też go zgubić. Zawsze mam przy sobie.

- Zachęcamy bardzo mocno do korzystania z naszych autobusów, bo to nie tylko wygoda i komfort, ale też oszczędności. Ponadto przygotowaliśmy też dla pasażerów konkurs - dodaje Ewelina Laxy, rzecznik prasowy opolskiego MZK.

- Nasi kontrolerzy są obecni w różnych autobusach oraz trasach i przeprowadzają quiz. Zadają pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w specjalnie przygotowanej na ten dzień ulotce. Zachęcamy, aby wyszukiwać naszych kontrolerów, bo są nagrody. Można zdobyć bilet normalny jednorazowy, a to ma być też zachęta do wszystkich podróżujących, aby po raz kolejny skorzystali z komunikacji miejskiej i chcieli nią podróżować.

Dodajmy, że MZK Opole już po raz 19. włączyło się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Jednocześnie przypominamy, że jutro (23.09) właściciele oraz współwłaściciele samochodów osobowych również mogą podróżować autobusem za darmo. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.
Pasażerowie
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »