Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-17, 20:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Każdy mógł poczuć się jak kierowca miejskiego autobusu. Tłumy na dniu otwartym w zajezdni MZK Opole [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty zajezdni MZK Opole
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Dzień otwarty zajezdni MZK Opole [fot.Kasia Nowak]
Tłumy mieszkańców odwiedziły zajezdnię Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. Chętni mogli z bliska przyjrzeć się autobusom elektrycznym, poznać prace kierowcy, zajrzeć do dyspozytorni i zobaczyć jak działa holownik. Wszystko to w ramach dnia otwartego w siedzibie MZK przy ul. Luboszyckiej.
- Mój syn uwielbia autobusy, dlatego nie mogło nas tu zabraknąć - mówi jeden z mężczyzn. - Dla niego każda wycieczka autobusem do miasta, nawet godzinna to jest sama rozkosz. Zamknął drzwi i włączył awaryjne, więc jest dobrze.

- Ten przegubowy autobus mi się na razie podoba, bo tam były przyciski - dodaje 4-letni Filip.

- Jak było za kierownicą takiego autobusu? Świetnie, lekko, chociaż nie jestem kierowcą. Przyszłam tutaj dla resentymentu - mówi pani Alicja.

- Oglądam sobie autobus, jak tutaj wszystko wygląda. Fajnie się zamknęło drzwi i otwierało. Przyszedłem tu ze względu na dzieci, ale tak przyznaję, dla rodziców to także frajda - dodają mieszkańcy.

- Otworzyliśmy swoje bramy specjalnie dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej, ale też dla tych osób, które chciały poznać jak na co dzień wygląda nasza praca - mówi Ewelina Laxy z MZK Opole. - Podróżowanie autobusem to jedno, ale takie przyjrzenie się z bliska temu, no właśnie jak wygląda chociażby perspektywa ulic z kabiny kierowcy, to drugie. Dzisiaj wychodzimy frontem do klienta, frontem do naszych pasażerów, aby zobaczyli, że nasza praca to nie jest tylko rozwożenie ludzi. Dzisiaj pokazaliśmy nie tylko to, co teraz, ale przenieśliśmy się też trochę w czasie. Pojawił się na naszym placu jeden z najbardziej charakterystycznych pojazdów, które kiedyś jeździły ulicami Opola. To wysokopodłogowy ikarus, pojazd przegubowy.

Marcin Kaszper, kierowca MZK Opole prezentował nowy autobus elektryczny. - Jak się tym jeździ? Powiem szczerze tak samo jak spalinowym autobusem. Jedyna różnica jest taka, że kiedy zasiadamy za te stery i przekręcamy kluczyk, nie ma dźwięku silnika. Jest cisza no i zero emisji, czyli ekologia - mówi.

Wydarzeniu towarzyszyło także miasteczko rowerowe przygotowane przez opolską staż miejską. A o atrakcje dla najmłodszych zadbali również strażacy.

Dodajmy, że osoby zainteresowane pracę na stanowisku kierowcy MZK więcej informacji mogą znaleźć na stronie mzkopole.pl.
ludzie
Ewelina Laxy
Marcin Kaszper

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 22:30 MEiN obniżyło wymagania na tegorocznych maturach. Nie wszyscy są zadowoleni Na trzy miesiące przed rozpoczęciem matur minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydował o obniżeniu wymagań na egzaminach. Decyzja jest motywowana… » więcej 2023-01-27, godz. 20:20 Licytacje, loteria i bilety cegiełki. Bal, na którym zabawa nie jest najważniejsza 120 osób przyszło na Bal Charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na remont podjazdu dla osób niepełnospraw… » więcej 2023-01-27, godz. 20:00 Co dzieje się z basenem "Wodna Nuta"? Interwencja Radia Opole Ubytki na kafelkach w basenie solankowym, osad na ścianach w niecce sportowej czy nieprzyjemny zapach w saunie. Mieszkaniec Opola alarmuje o złym stanie pływalni… » więcej 2023-01-27, godz. 18:55 Wypadek na trasie z Brzegu do Oławy. Dwie osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się po godzinie 18 na drodze krajowej nr 94 na wysokości Skarbimierza. » więcej 2023-01-27, godz. 18:00 WOŚP będzie bawić i kwestować także w Głuchołazach oraz w Prudniku Kwesty, koncerty, wydarzenia sportowe oraz edukacyjne towarzyszyć będą 31 finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na południu Opolszczyzny. W gminie… » więcej 2023-01-27, godz. 17:45 Młodzież poznaje pracę policji "od kuchni". Drzwi otwarte KMP w Opolu Drzwi otwarte dla uczniów zorganizowała dzisiaj (27.01) Komenda Miejska Policji w Opolu. Młodzież poznała pracę dyżurnego i wydziału dochodzeniowo-śl… » więcej 2023-01-27, godz. 16:30 WOŚP w Strzelcach Opolskich. Wracają występy w ośrodku kultury i tradycyjne licytacje 70 wolontariuszy wyjdzie w niedzielę (29.01) na ulice Strzelec Opolskich z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejscowy sztab przygotował również… » więcej 2023-01-27, godz. 15:30 Nowy wygląd i lepsza dostępność. Sala Obsługi Klientów w ZUS-ie po liftingu Oficjalnie oddano dzisiaj (27.01) do użytku gruntownie zmodernizowaną Salę Obsługi Klientów Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Studniówki 2023. W sobotę bawią się kolejne szkoły z Opola Przed nami kolejny weekend ze studniówkami. Na balach maturalnych bawić się będą uczniowie czterech szkół średnich z Opola. » więcej 2023-01-27, godz. 14:15 "Nasze wysiłki i spotkania nic nie przyniosły". Rodzice dzieci z ASD są oburzeni decyzją radnych Jesteśmy oburzeni tym jak nas potraktowano - tak do wczorajszej (26.01) decyzji radnych Opola o wycofaniu pieniędzy na utworzenie ośrodka szkolno-wychowawczego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »