Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-21, 20:00 Autor: Witold Wośtak

"To nie represje, a edukacja". Policja sformalizowała współpracę z KRUS-em

Podpisanie porozumienia między KMP w Opolu a KRUS w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie porozumienia między KMP w Opolu a KRUS w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Porozumienie o współpracy podpisał Komendant Miejski Policji w Opolu z dyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu.
Jednostki współpracują od wielu lat, więc podpisane dokumenty jedynie formalizują działania.

Lech Waloszczyk, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu, mówi o rozszerzaniu współpracy. - Chcemy to dalej adresować do rolników, ale bardziej w kierunku dzieci oraz młodzieży - dodaje.

- To jest nasza przyszłość. Po pierwsze wśród dzieci i młodzieży możemy liczyć na wiernego słuchacza. Po drugie mówiłem bardzo często, że dzieci nie tylko słuchają, ale także zapamiętują. Wszyscy znamy powiedzenie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Młodszy inspektor Rafał Drozdowski, Komendant Miejski Policji w Opolu, zwraca uwagę na organizowanie wielu spotkań we współpracy z KRUS.

- Jak najbardziej wspólnymi działaniami możemy szerzyć tę profilaktykę i prewencję w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o gospodarstwa rolnicze. Dzięki temu porozumieniu liczymy na zacieśnianie współpracy, czego efektem będą wymierne efekty.

Aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy KMP, podkreśla, że policjanci zajmą się informacją i prewencją.

- Nasi policjanci, w szczególności dzielnicowi, którzy znają specyfikę rejonu i wiedzą, w których miejscach są gospodarstwa rolne, będą tam wizytować. Co ważne, nam nie chodzi o działania represyjne, ukierunkowane na mandaty, kary i grzywny. Absolutnie. Chodzi o wskazanie rolnikom pewnych rozwiązań czy podpowiadanie.
Lech Waloszczyk
Rafał Drozdowski
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »