Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-21, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ruszył sezon grzewczy w Opolu. Ciepłe kaloryfery na osiedlu AK, mieszkańcy "Przyszłości" muszą poczekać do czwartku

ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Węzeł cieplny [fot. Maciej Marciński]
Węzeł cieplny [fot. Maciej Marciński]
Węzeł cieplny [fot. Maciej Marciński]
Węzeł cieplny [fot. Maciej Marciński]
Tomasz Piętka, ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Tomasz Piętka, ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Hałda węgla, ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Hałda węgla, ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ruszył sezon grzewczy. Energetyka Cieplna Opolszczyzny zaczyna dostarczać ciepło mieszkańcom Opola. Część odbiorców już powinna mieć grzejniki ciepłe, a pozostali muszą jeszcze poczekać. Wszystko zależne jest od spółdzielni czy też wspólnot mieszkaniowych. To one decydują, kiedy ECO ma uruchomić proces.
- Ścieżka postępowania, jeśli chodzi o uruchomienie tego ciepła jest taka, że to zarządca musi się do nas zgłosić i to on daje akces do tego - mówi Tomasz Piętka, dyrektor ds. handlowych w ECO.

- Jesteśmy gotowi i nie ma najmniejszego problemu z tym, aby uruchomić dostawę. System ciepła w mieście Opolu jest systemem całorocznym. My korzystamy z węgla i gazu, a jak wiemy z doniesień medialnych i z jednym i drugim są problemy. Jeżeli chodzi o naszą grupę kapitałową, to mamy zakontraktowany węgiel praktycznie na cały sezon grzewczy, a jeżeli chodzi już o to, ile fizycznie go mamy na naszych placach, to do końca roku nasi odbiorcy mogą być spokojni. Natomiast jeżeli chodzi o następne dostawy, to mamy nadzieję, że zostaną zrealizowane.

Jeśli chodzi o opolskie spółdzielnie mieszkaniowe, to jedna z nich, obsługująca mieszkania na osiedlu AK już w poniedziałek (19.09) uruchomiła grzejniki, a druga Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" przygotowuje się do tego.

- Na wszystkich osiedlach uruchamiamy jednocześnie i będzie to jutro (22.09). Już wczoraj pojawiły się informacje na klatach, że planujemy uruchomić ciepło. W związku z tym, prosimy mieszkańców o odkręcenie termostatów w grzejnikach na 5, żeby ta instalacja zaczęła działać prawidłowo - mówi Małgorzata Hajduk ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Opolu.

Mieszkańcy nie muszą obawiać się podwyżek za ogrzewanie. Stawki pozostaną bez zmian, bo w przypadku jeśli koszty wytwarzania ulegną zmianie, to dostawca może liczyć na rekompensaty ze strony państwa.
Tomasz Piętka
Małgorzata Hajduk

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »