Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-21, 10:22 Autor: Roman Juranek

Dzisiaj na Opolszczyźnie będzie gościł szef PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi Opole, Ujazd, Kamień Śląski i Zakrzów

Marcin Oszańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
Marcin Oszańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
- Wizytę zaczynamy od konferencji prasowej w Opolu o godzinie 13:30 - poinformował w Radiu Opole Marcin Oszańca, szef PSL-u w regionie o wizycie lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza.
- Kolejny etap to będzie wizyta w strefie ekonomicznej - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole. Następnie pojedziemy do gospodarstwa rolnego, rodzinnego, które produkuje trzodę chlewną, aby porozmawiać o problemach opolskich rolników i nie tylko, także krajowych, w ogóle o sytuacji w rolnictwie, która jest przecież bardzo trudna. Następnie będziemy mieć spotkanie z przedsiębiorcami.

- To realizacja naszych planów, postulatów. Mamy przecież pomysły i dla rolników, i dla przedsiębiorców - powiedział Oszańca. Prezes PSL będzie dzisiaj gościł w Ujeździe, Kamieniu Śląskim i Zakrzowie.

Marcin Oszańca odniósł się też w Porannej Rozmowie Radia Opole do pomysłu Włodzimierza Czarzastego, który zgłosił podczas wczorajszego spotkania liderów opozycji dotyczącego utworzenia jednego komitetu wyborczego do senatu.

- To jest niemożliwe. Oczywiście, nikt nie odbiera możliwości odbierania postulatów. Możemy rozmawiać, możemy dyskutować. Natomiast to jest pójście o krok za daleko. To spowodowałoby szereg problemów, chociażby finansowych - jak to rozliczać? Poza tym jesteśmy tak naprawdę z różnych obozów politycznych i mamy różne poglądy. Nie możemy tworzyć jednego bloku od lewa do prawa.

Jak dodał Marcin Oszańca, PSL jest za pomysłem, by stworzyć dwa bloki wyborcze w nadchodzących wyborach.
Marcin Oszańca
Marcin Oszańca

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »