Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-13, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Ukraińscy żołnierze w opolskich szpitalach. "Otrzymujemy od razu historię choroby, aby przygotować oddział"

Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu [fot. Mario]
Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu [fot. Mario]
Do czterech opolskich szpitali trafili czterej ranni żołnierze ukraińscy po przyjeździe pociągiem sanitarnym do Opola. Informowaliśmy wcześniej, że najciężej poszkodowany został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Pozostali trafili do Szpitala Wojewódzkiego i szpitala MSWiA w Opolu oraz do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. O stanie zdrowia ukraińskich żołnierzy mówi Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

- Ich stan zdrowia jest różny, ale w większości chodzi o rany postrzałowe. Żołnierz, który trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego jest w nieco cięższym stanie. Lekarze natychmiast rozpoczęli badania i próbują doprowadzić go do zdrowia. Stan pozostałych żołnierzy jest na tyle dobry, że od początku byli w stanie poruszać się o własnych siłach.

Witkowski dodaje, że przyjazd pociągu z rannymi był sygnalizowany odpowiednio wcześniej.

- Otrzymujemy od razu historię choroby tych osób, aby przygotować odpowiedni oddział w odpowiednim szpitalu. To jest wcześniej uzgadniane z konsultantem wojewódzkim odpowiedniej specjalizacji i dyrektorami szpitali.

Na ten moment nie ma informacji o następnych pociągach z rannymi żołnierzami, ale wicewojewoda nie wyklucza tego.
Tomasz Witkowski 1
Tomasz Witkowski 2

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej 2022-10-04, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski inauguruje nowy rok akademicki. Wśród wyzwań ryzyko nauki zdalnej i spodziewane wysokie koszty … - Bardzo byśmy sobie życzyli, żeby nauczanie zdalne nie było potrzebne - przyznał w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' dr hab. inż Rafał Matwiejczuk, prorektor… » więcej 2022-10-04, godz. 09:35 Sprzedamy, jak coś zostanie. Otmuchowianie chcą kupować drewno opałowe od gminy Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem drewna opałowego od Urzędu Gminy w Otmuchowie. Taką informację przekazał burmistrz, który w związku z trudną… » więcej 2022-10-04, godz. 08:45 Marcelina Zawisza: stwórzmy w Opolu ośrodek dla dzieci z autyzmem Marcelina Zawisza, posłanka Nowej Lewicy chce utworzenia w Opolu specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci z autyzmem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »