Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-13, 15:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu. Nasze szpitale zaopiekują się czterema osobami [ZDJĘCIA]

Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu [fot. Mario]
Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu [fot. Mario]
W nocy z piątku na sobotę na opolską stację PKP przyjechał z Przemyśla specjalny pociąg sanitarny z żołnierzami z Ukrainy, którzy zostali ranni w działaniach wojennych. Do opolskich szpitali trafiło 4 rannych.
Mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który brał udział w akcji na dworcu PKP Opole.

- Z tych 4 osób jeden najciężej ranny, na noszach. Trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, z tym ciężkim stanem. 3 pozostałe osoby z takimi urazami wojennymi typowymi, ręce złamane, uszkodzenia żeber - wyjaśnia wojewoda.

Z najciężej poszkodowanym do Opola dotarła także mama. - Została zakwaterowana w naszym punkcie recepcyjnym w akademiku Sokrates, skąd ma bliski dojazd do USK, gdzie leczony będzie jej syn. Żołnierze, jak opisuje wojewoda są w różnym wieku. Zostali rozlokowani w 4 szpitalach województwa.

- Z takich osobistych spostrzeżeń, to jeden zapytał, gdzie jest. Odpowiedziałem, że w Opolu, że to między Katowicami a Wrocławiem . To było dla mnie ważne, jako dla gospodarza województwa, by mu powiedzieć, że się bardzo cieszymy, że gościmy go, że jako Opole możemy mu pomóc - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Dodajmy, że z Opola pociąg pojechał do Wrocławia. W tamtejszych szpitalach leczonych będzie 14 ukraińskich żołnierzy.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Szajka Gruzinów, trudniących się włamaniami do aut rozbita. Sprawa jest rozwojowa Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »