Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-12, 10:22 Autor: Katarzyna Plewnia

Wicewojewoda w Radiu Opole: Nie ma na tę chwilę przesłanek wskazujących na zanieczyszczenie opolskiego odcinka Odry

Obrowiec. Fragment Odry [fot. Maciej Marciński]
Obrowiec. Fragment Odry [fot. Maciej Marciński]
Tomasz Witkowski [fot. Marcin Boczek]
Tomasz Witkowski [fot. Marcin Boczek]
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był wicewojewoda Tomasz Witkowski, który odniósł się do masowego śnięcia ryb, obserwowanego obecnie w województwach dolnośląskim i lubuskim.
- Mniej więcej od połowy lipca opolski odcinek Odry jest sukcesywnie monitorowany - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski, pytany o działania, jakie podjęto na Opolszczyźnie w związku z masowym śnięciem ryb tuż za granicą naszego województwa.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, WIOŚ [Woj. Inspektorat Ochrony Środowiska - red.] rozpoczął właśnie pobieranie próbek wody, włączył się do tego sanepid również i w tej chwili są prowadzone kontrole przez WIOŚ w firmach, które uzyskały zezwolenie na zrzut i dokonują tego zrzutu na podstawie określonych przepisów. Sprawdzane jest to, czy ten zrzut odbywa się zgodnie z dopuszczonymi normami, na tę chwilę nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości - stwierdził.

- W związku z sytuacją zaistniałą w województwach dolnośląskim i lubuskim wszystkie
nadodrzańskie województwa współpracują ze sobą - dodał gość Radia Opole.

- Współpracują nasze sztaby kryzysowe, straż rybacka - są w bezpośrednim kontakcie między sobą, na bieżąco przekazujemy sobie informacje, co się może dziać. Natomiast zarówno na terenie województwa śląskiego, jak i opolskiego nie ma takich niepokojących danych na temat śniętych ryb, jakie zanotowaliśmy na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

Wicewojewoda dodał jednocześnie, że zauważone niedawno śnięte ryby w Kanale Gliwickim, a dokładnie w kanale portowym w Kędzierzynie-Koźlu nie mają związku z obserwowanym teraz śnięciem ryb w województwach dolnośląskim i lubuskim. - Monitoring Odry na szeroką skalę, także na opolskim odcinku rzeki będzie prowadzony przynajmniej do września - dodał Witkowski.
Tomasz Witkowski, cz. 1
Tomasz Witkowski, cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »