Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-28, 12:24 Autor: Maja Laksy

Pierwszy etap rekrutacji na Politechnikę Opolską zakończony. W październiku studia rozpocznie minimum 1100 osób

Punkt rekrutacyjny Politechniki Opolskiej [fot.Politechnika Opolska]
Punkt rekrutacyjny Politechniki Opolskiej [fot.Politechnika Opolska]
Blisko 1100 osób rozpocznie studia na Politechnice Opolskiej w nadchodzącym roku akademickim. Kandydaci, którzy złożyli dokumenty mogli wybierać spośród 24 zróżnicowanych kierunków, w tym z nowości, jakie zaproponowała uczelnia. Chodzi m.in. o unikatowy kierunek na wydziale wychowania fizycznego i fizjoterapii - sport i bezpieczeństwo.
Jak informuje Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, w pierwszym etapie rekrutacji wzięła udział podobna liczba osób, co w ubiegłym roku o tej samej porze. Tradycyjnie kierunkiem, który cieszył się największym zainteresowaniem była informatyka.

- Informatyka, fizjoterapia. W tym roku obserwujemy również powrót do budownictwa. Rzeczywiście jest dużo większe zainteresowanie niż było rok temu. Kolejnym kierunkiem jest logistyka, która też jest mocno oblegana.

Dodajmy, że Politechnika Opolska oferuje również II turę rekrutacji na studia dla kandydatów, którzy od dziś (28.07) mogą rejestrować się w systemie elektronicznym. Dostępne będą jednak tylko te kierunki, na które pozostały jeszcze wolne miejsca. Pełny harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie rekrutacja.po.edu.pl
Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »