Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-05, 14:50 Autor: Mariusz Chałupnik

Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO

Opolscy radni PO chcą wydłużenia czasu wejścia uchwały krajobrazowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy radni PO chcą wydłużenia czasu wejścia uchwały krajobrazowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu będą wnioskowali na najbliższej, czwartkowej (7.07) sesji rady miasta.
- Zgłosiło się do nas wielu przedsiębiorców i mieszkańców, którzy będą mieli problem z dostosowaniem się do pierwotnie przyjętej daty - zaznacza Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta Opola. - Chcemy wyjść na przeciw ich oczekiwaniom. Opole nie wygląda, aby było gotowe na te zmiany. Obawiamy się, że jeśli ta uchwała weszłaby w życie w tym kształcie, w jakim jest, to byłaby albo martwym prawem albo wielu przedsiębiorców otrzymałoby karny administracyjne. Nie o to w tym przecież chodzi. Chcemy, żeby Opole było ładne, czyste i z ładnymi reklamami.

Barbara Kamińska przekonuje, że na taki stan rzeczy w dużej mierze wpływ miała pandemia koronawirusa.

- Widzimy, że ten czas, w którym głosowaliśmy za uchwałą krajobrazową, to była zupełnie inna rzeczywistość i sytuacja gospodarcza - mówi Kamińska. - Dwa lata pandemii spowodowały, że firmy, które żyją z reklam, bądź reklamy mają bardzo duży wkład na tworzenie ich wizerunku, to ich możliwości spadły do zera. Oni przede wszystkim martwili się o to, aby utrzymać swoją działalność.

Uchwała krajobrazowa dla miasta Opola została przyjęta w czerwcu 2019 roku. Celem jej wprowadzenia jest między innymi ustalenie zasad i unormowanie umieszczania banerów, bilbordów oraz reklam.
Przemysław Pospieszyński
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 22:45 Namysłowska Nike wróci na swoje miejsce jeszcze w tym roku To już pewne. 'Poprawiona' Nike wróci do Namysłowa pod koniec tego roku. Przypomnijmy, lokalne władze postanowiły w 2020 roku, że nastąpi rekonstrukcja… » więcej 2022-08-12, godz. 21:00 Balaton, kajaki, zioła, oldtimery i słoneczny patrol, czyli z wizytą w Dobrzeniu Wielkim. Tutaj zatrzymaliśmy się… Nie trzeba wcale jechać na Węgry, żeby poplażować nad Balatonem. Wystarczy udać się do miejscowości niedaleko Opola. W gminie tej można też popływać… » więcej 2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »