Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-05, 14:50 Autor: Mariusz Chałupnik

Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO

Opolscy radni PO chcą wydłużenia czasu wejścia uchwały krajobrazowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy radni PO chcą wydłużenia czasu wejścia uchwały krajobrazowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu będą wnioskowali na najbliższej, czwartkowej (7.07) sesji rady miasta.
- Zgłosiło się do nas wielu przedsiębiorców i mieszkańców, którzy będą mieli problem z dostosowaniem się do pierwotnie przyjętej daty - zaznacza Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta Opola. - Chcemy wyjść na przeciw ich oczekiwaniom. Opole nie wygląda, aby było gotowe na te zmiany. Obawiamy się, że jeśli ta uchwała weszłaby w życie w tym kształcie, w jakim jest, to byłaby albo martwym prawem albo wielu przedsiębiorców otrzymałoby karny administracyjne. Nie o to w tym przecież chodzi. Chcemy, żeby Opole było ładne, czyste i z ładnymi reklamami.

Barbara Kamińska przekonuje, że na taki stan rzeczy w dużej mierze wpływ miała pandemia koronawirusa.

- Widzimy, że ten czas, w którym głosowaliśmy za uchwałą krajobrazową, to była zupełnie inna rzeczywistość i sytuacja gospodarcza - mówi Kamińska. - Dwa lata pandemii spowodowały, że firmy, które żyją z reklam, bądź reklamy mają bardzo duży wkład na tworzenie ich wizerunku, to ich możliwości spadły do zera. Oni przede wszystkim martwili się o to, aby utrzymać swoją działalność.

Uchwała krajobrazowa dla miasta Opola została przyjęta w czerwcu 2019 roku. Celem jej wprowadzenia jest między innymi ustalenie zasad i unormowanie umieszczania banerów, bilbordów oraz reklam.
Przemysław Pospieszyński
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2023-10-03, godz. 09:40 "Absolutnie się z zarzutami NIK nie zgadzam". Adrian Czubak gościem Radia Opole - Absolutnie się z tymi zarzutami nie zgadzam i nie wiem, skąd izba ma takie informacje sugerujące jakąś niegospodarność - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-10-03, godz. 08:10 Opolscy strażacy idą na Rysy. Zbierają pieniądze na leczenie 6-letniego Michała - Jesteśmy nad Czarnym Stawem w drodze na Rysy, wszystko przebiega zgodnie z planem, a pogoda sprzyja - przyznał w porannej audycji Radia Opole 'Kto Rano Wstaje'… » więcej 2023-10-03, godz. 07:30 Mieszkańcy chcą przyśpieszenia budowy dróg w Łące Prudnickiej. Burmistrz wskazuje na związane z tym problemy Skargę na działalność burmistrza Prudnika radni uznali za bezzasadną. Wystąpiło z nią sześciu mieszkańców Łąki Prudnickiej. Ich pretensje dotyczyły… » więcej 2023-10-03, godz. 07:00 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek już niebawem. Będzie się działo! Zbliża się 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek organizowany w Opolu. Zaplanowano blisko 30 wydarzeń, w tym zobaczymy 12 spektakli konkursowych. Wyłoniono… » więcej 2023-10-02, godz. 22:28 Wybory 2023. Za nami pierwsza, przedwyborcza debata w Radiu Opole z udziałem kandydatów i publiczności Zaplanowano ich 10, pierwsza z nich za nami. Kandydaci startujący do Sejmu i Senatu 'starli się' w pierwszej, przedwyborczej debacie w Radiu Opole. Obecna była… » więcej 2023-10-02, godz. 21:15 Prymusi wybrani, także ci dorośli. Podczas Regionalnego Święta Edukacji sypnęło nagrodami 60 nowych prymusów ma od dziś Opolszczyzna. To tytuł trafiający do uczniów, którzy z nauki czerpią przyjemność, ale równocześnie osiągają wysokie… » więcej 2023-10-02, godz. 17:30 Papier przyjmie wszystko, ale co dalej? Pytamy o rewitalizację linii kolejowej 144 [INTERWENCJA] - My płacimy i się domagamy, a zdanie PKP PLK uważam za skandaliczne - tak Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa, komentuje stanowisko kolejowej spółki… » więcej 2023-10-02, godz. 17:00 Decyzja resortu zdrowia jest, czas na pieniądze. Budowa centrum sercowo-naczyniowego przy USK coraz bliżej Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu. Dziś (02.10) resort zdrowia wydał dokument poświadczający zasadność tej… » więcej 2023-10-02, godz. 16:53 Prace na śluzie w Krapkowicach już na finiszu. To inwestycja na 220 mln zł Ponad 220 mln zł kosztuje modernizacja śluzy na Odrze w Krapkowicach. Inwestycja jest już gotowa w 90%, a dziś (02.10) podczas wizyty studyjnej można było… » więcej 2023-10-02, godz. 16:52 Kto zaatakował kogo i czy chodziło o narodowość? Sprawa bójki z 2019 roku w sądzie Pobił na tle narodowościowym czy został pobity? Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszyła rozprawa Pawła T. oskarżonego o pobicie dwóch Gruzinów cztery lata… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »