Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-05, 08:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań"

Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas na odbiory techniczne i doposażenie gabinetów. Przypomnijmy, USK tworzy dwa centra. Jedno będzie się zajmować badaniami klinicznymi w chorobach sercowo-naczyniowych i kręgosłupa, a drugie wsparciem dla tych badań.
- Pierwsze centrum będzie się zajmowało badaniami klinicznymi. Dla pacjentów to oznacza dostęp do nowych badań, które nie są standardowo wykonywane. Mamy nowoczesny sprzęt m.in. tomograf i rezonans, ale też system do neuromonitoringu, których celem będzie wypracowanie nowych metod leczenia, nowych technologii i stosowanie nowych technologii w medycynie. Zakładamy, że jesienią otworzymy centra dla pacjentów. Teraz to jest taki etap rozruchowy, jesteśmy po zamknięciu procesu inwestycyjnego - mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Koszt całej inwestycji to blisko 30 milionów złotych. Przypomnijmy, na budowę Centrum Badań i Innowacji szpital pozyskał 19 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego oraz blisko 3 miliony złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Edyta Hanszke-Lodzińska

Wiadomości z regionu

2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej 2022-08-13, godz. 17:00 Ukraińscy żołnierze w opolskich szpitalach. "Otrzymujemy od razu historię choroby, aby przygotować oddział" Do czterech opolskich szpitali trafili czterej ranni żołnierze ukraińscy po przyjeździe pociągiem sanitarnym do Opola. Informowaliśmy wcześniej, że najciężej… » więcej 2022-08-13, godz. 16:16 "Wszyscy chcą być Jankami i Gustlikami". Czołg hitem pikniku wojskowego w Opolu [ZDJĘCIA] Czołg Leopard cieszy się największym zainteresowaniem podczas pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na błoniach Politechniki Opolskiej. Pikniki z inicjatywy… » więcej 2022-08-13, godz. 16:00 Jest nowy batalion w regionie. "I będziemy myśleć o kolejnym" 172. Batalion Lekkiej Piechoty będzie stacjonować w kompleksie koszarowym przy ulicy Domańskiego w Opolu. Dzisiaj (13.08) przedstawiono dowódcę, którym na… » więcej 2022-08-13, godz. 15:45 Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu. Nasze szpitale zaopiekują się czterema osobami [ZDJĘCI… W nocy z piątku na sobotę na opolską stację PKP przyjechał z Przemyśla specjalny pociąg sanitarny z żołnierzami z Ukrainy, którzy zostali ranni w działaniach… » więcej 2022-08-13, godz. 14:30 Charytatywny konwój strażacki w Kórnicy pojedzie dla 2-letniej Wiktorii Już po raz trzeci w Kórnicy pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy z miejscowej OSP będą zbierać pieniądze dla 2-letniej Wiktorii Scheit, która… » więcej 2022-08-13, godz. 12:10 Oszuści próbują oferować pomoc ws. "czternastki". ZUS przypomina - emeryci i renciści dostaną pieniądze automat… Przed próbami oszustw w związku z wypłatami czternastej emerytury ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Są już informacje o podszywaniu się pod pracowników… » więcej 2022-08-13, godz. 11:45 Lokalne grupy działania oraz przedsiębiorcy mogą już zgłaszać się do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Ruszyła XIII edycja konkursu na najlepszy produkt turystyczny w regionie - OROT 2022. Jego celem jest przede wszystkim wyłonienie najbardziej atrakcyjnych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »