Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-04, 14:00 Autor: Jacek Rudnik

"Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze PiS

Violetta Porowska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Violetta Porowska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Agnieszka Pospiszyl]
- To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, która do 30 czerwca kierowała opolskim strukturami ugrupowania, a od piątku (1.07) jest liderką okręgu wschodniego nr 53 PiS, obejmującego powiaty oleski, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, strzelecki oraz głubczycki. Nowi liderzy okręgowi partii mają przede wszystkim zadbać o jak najlepsze przygotowanie do wyborów parlamentarnych.
Na trudność okresu ostatnich ponad trzech lat w historii PiS wpłynęła m.in. organizowana w warunkach pandemii kampania prezydencka.

- Przychodzi 2020 rok, kiedy mamy wybory prezydenckie i kolejne trzecie wybory w mojej kadencji i okazuje się, że te wybory mamy w dwóch odsłonach w maju i lipcu, a ta ciężka praca odbywała się w tle kiedy mieliśmy koronawirus, czyli te wszystkie prace w czasie kampanii musieliśmy robić zdalnie, czyli na przykład zbieranie podpisów poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy odbywało się właściwie przekazując sobie tylko kartki i nie spotykając się realnie - wyjaśniała Violetta Porowska.

W województwie opolskim Prawo i Sprawiedliwość ma od lipca trzy okręgi, których liderami poza Violettą Porowską zostali Katarzyna Czochara oraz Sławomir Kłosowski.

Za nieco ponad rok wybory parlamentarne - będą przełomowe - nie miał wątpliwości gość Radia Opole, a to ze względu na bardzo istotne aspekty w tym ten dotyczący bezpieczeństwa narodowego.

- Mamy absolutną świadomość, że te kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi, w zakresie zarówno gospodarczym - proszę zobaczyć ile inwestycji - ale też w zakresie społecznym czy w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Nowe okręgi Pis swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich. Pełnomocnicy okręgowi partii - zgodnie z decyzją kierownictwa PiS - nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu.

Komitet polityczny Pis podjął także uchwałę, w której powołano 16 tzw. opiekunów poszczególnych województw. Od 1 lipca taką funkcję pełni na Opolszczyźnie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Violetta Porowska 01
Violetta Porowska 02

Wiadomości z regionu

2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej 2022-10-05, godz. 18:11 Pieniądze dla JST podzielone. Znamy sumy dla regionu Ponad 13 miliardów złotych trafi do końca roku do samorządów. To dodatkowe pieniądze, które przewiduje nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu… » więcej 2022-10-05, godz. 17:32 Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą polderu Żelazna. Co się stało? Koniec współpracy z jedną z firm, która odpowiadała za budowę polderu Żelazna w Opolu. Cała inwestycja składa się z dwóch części, a zerwana umowa… » więcej 2022-10-05, godz. 17:31 Denat znaleziony przy DK45 to ciągle NN. Będzie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Oględziny wykluczają zgon w sposób gwałtowny, ciało nie nosi też śladu zadawanych ciosów - to pierwsze ustalenia dot. zwłok ok. 50-letniego mężczyzny… » więcej 2022-10-05, godz. 17:30 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 16:17 Na Uniwersytecie Opolskim nauka i biznes idą w parze Platan od dziś (05.10) jest symbolem współpracy między Uniwersytetem Opolskim i firmą optyczną Fielmann. Wśród wspólnie realizowanych działań jest m.in… » więcej 2022-10-05, godz. 14:52 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 14:00 USK w Opolu rozszerza diagnostykę i leczenie endokrynologiczne Szpital otrzymał na ten cel osobne finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne kroki to uruchomienie specjalistycznej poradni endokrynologicznej, a następnie… » więcej 2022-10-05, godz. 13:17 Powiat nyski: niewybuch na polu uprawnym. Teren zabezpieczony przez policję Artyleryjski pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w miejscowości Karłowice Wielkie - to gmina Kamiennik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »