Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-30, 16:25 Autor: Witold Wośtak

Poseł Zembaczyński o nowych wątkach w sprawie Ex Bono i Małgorzaty Wilkos. Radna oskarża go o atak w imieniu prezydenta

Konferencja prasowa Witolda Zembaczyńskiego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Witolda Zembaczyńskiego [fot. Witold Wośtak]
"Małgorzata Wilkos kłamie i nie ma dla niej miejsca w życiu publicznym". Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, przedstawił nowe ustalenia dotyczące działalności Fundacji Ex Bono, która w Opolu oraz Tychach miała pomagać ofiarom przestępstw.
Zdaniem Zembaczyńskiego, mnożyły się tam jednak próby wyłudzenia pieniędzy. Na jego wniosek Najwyższa Izba Kontroli odtajniła zeznania radnej Rady Miasta Opola. Jest między innymi wątek rachunków bankowych Ex Bono.

- Padło pytanie „czy kiedykolwiek realizowała Pani zadania na rzecz umów, czy zajmowała się Pani obsługą rachunku bankowego?”. Jak reaguje Małgorzata Wilkos? Konsultuje się z pełnomocnikiem i odmawia odpowiedzi na pytanie. Z kolei bardzo chętnie opowiada w lokalnym portalu, że nie miała z tym nic wspólnego. Teraz my publikujemy potwierdzenie przelewów, które samodzielnie wykonała.

Zembaczyńśki mówi również o "gołych" fakturach na pomoc prawną. - Cały pomysł polegał na stworzeniu grupy wpływów - dodaje.

- Fundacja opłacała również gotówką bliżej nieokreślone osoby oraz przelewami na podstawie przyniesionych rachunków. Iksiński przychodził więc z bliżej nieokreślonym rachunkiem do Fundacji i dostawał za to pieniądze. Co również szokuje, wpłaty szły na rachunek osób fizycznych, a nie dostawców towarów oraz usług.

Zapytaliśmy Małgorzatę Wilkos o komentarz do zarzutów. - To atak prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na mnie za to, że opuściłam klub i zażądałam wyjaśnienia sprawy zakupu dwóch mieszkań OTBS - odpowiada.

- Witold Zembaczyński zachowuje się w tej sytuacji jak chłopiec na posyłki Arkadiusza Wiśniewskiego. Ja proponuję mu, aby zajął się zbadaniem, w jakim trybie prezydent nabył dwa mieszkania TBS. Arkadiusz Wiśniewski mijał się wielokrotnie z prawdą w tej sprawie. Myślę więc, że Witold Zembaczyński może śmiało zbadać temat.

NIK złożyła pięć zawiadomień w sprawie Ex Bono. Zembaczyński wezwał natomiast radną Wilkos do zrzeczenia się mandatu i rezygnacji z pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Witold Zembaczyński 1
Witold Zembaczyński 2
Małgorzata Wilkos

Wiadomości z regionu

2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej 2022-08-13, godz. 17:00 Ukraińscy żołnierze w opolskich szpitalach. "Otrzymujemy od razu historię choroby, aby przygotować oddział" Do czterech opolskich szpitali trafili czterej ranni żołnierze ukraińscy po przyjeździe pociągiem sanitarnym do Opola. Informowaliśmy wcześniej, że najciężej… » więcej 2022-08-13, godz. 16:16 "Wszyscy chcą być Jankami i Gustlikami". Czołg hitem pikniku wojskowego w Opolu [ZDJĘCIA] Czołg Leopard cieszy się największym zainteresowaniem podczas pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na błoniach Politechniki Opolskiej. Pikniki z inicjatywy… » więcej 2022-08-13, godz. 16:00 Jest nowy batalion w regionie. "I będziemy myśleć o kolejnym" 172. Batalion Lekkiej Piechoty będzie stacjonować w kompleksie koszarowym przy ulicy Domańskiego w Opolu. Dzisiaj (13.08) przedstawiono dowódcę, którym na… » więcej 2022-08-13, godz. 15:45 Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu. Nasze szpitale zaopiekują się czterema osobami [ZDJĘCI… W nocy z piątku na sobotę na opolską stację PKP przyjechał z Przemyśla specjalny pociąg sanitarny z żołnierzami z Ukrainy, którzy zostali ranni w działaniach… » więcej 2022-08-13, godz. 14:30 Charytatywny konwój strażacki w Kórnicy pojedzie dla 2-letniej Wiktorii Już po raz trzeci w Kórnicy pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy z miejscowej OSP będą zbierać pieniądze dla 2-letniej Wiktorii Scheit, która… » więcej 2022-08-13, godz. 12:10 Oszuści próbują oferować pomoc ws. "czternastki". ZUS przypomina - emeryci i renciści dostaną pieniądze automat… Przed próbami oszustw w związku z wypłatami czternastej emerytury ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Są już informacje o podszywaniu się pod pracowników… » więcej 2022-08-13, godz. 11:45 Lokalne grupy działania oraz przedsiębiorcy mogą już zgłaszać się do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Ruszyła XIII edycja konkursu na najlepszy produkt turystyczny w regionie - OROT 2022. Jego celem jest przede wszystkim wyłonienie najbardziej atrakcyjnych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »