Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-18, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: w opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA]

Anna Hnatowicz, próby do Debiutów, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Anna Hnatowicz, próby do Debiutów, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
W opolskim amfiteatrze ponownie rozbrzmiewa muzyka. Rozpoczął się drugi dzień prób generalnych do koncertu wieczornego „Debiuty”. Młodzi wykonawcy już w strojach i z pełną oprawą muzyczną sprawdzają się na deskach amfiteatru. O nagrodę im. Anny Jantar oraz nagrodę publiczności powalczy łącznie 10 wykonawców. Nie zabraknie także ubiegłorocznych laureatów.
Jedną z wokalistek, jaką będziemy mogli dziś wieczorem (18.06) podziwiać podczas koncertu jest Anna Hnatowicz, która wraz z zespołem wykona utwór „Naucz mnie żyć od nowa”.

- Jestem miło zaskoczono, bo myślałam, że tu wszystko będzie tak szybko się dziać, natychmiastowa zmiana, kolej następnego, a jest wręcz przeciwnie, jesteśmy bardzo zaopiekowani i każdy wie, co ma robić. Moja obecność tutaj to była spontaniczna decyzja, ja nie mówiłam nic chłopakom o tym, ale udało się, więc trzeba łapać na żywioł, to co się wydarzyło.

Na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentuje się także laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Amelia Dubanowska, która zaprezentuje piosenkę "Ortygia". Jak mówi, gotowa do występu będzie chyba dopiero wieczorem, jak wyjdzie na scenę i zobaczy publiczność.

- To jest w ogóle wielki wyczyn śpiewać tutaj, więc do mnie na razie to nie dotarło. Dopiero chyba jak stanę na scenie, usłyszę muzykę i zobaczę publiczność, to wtedy do mnie to dotrze, że jestem tutaj i będę śpiewać. Oczywiście, to było moje wielkie marzenie znaleźć się tutaj.

Dodajmy, że koncert „Debiuty” rozpocznie się o godzinie 22:20. O nagrodzie im. Anny Jantar zadecyduje jury, a o nagrodzie publiczności widzowie, którzy za pomocą sms-ów wyłonią zwycięzcę.
Anna Hnatowicz
Amelia Dubanowska

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 21:25 Wybory 2023. "Konfederacja to alternatywa dla złych rządów". Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen w Opolu Liderzy Konfederacji odwiedzili Opole. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen spotkali się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ze zwolennikami politycznej… » więcej 2023-09-29, godz. 20:00 Poznajmy naszych południowych sąsiadów. Ruszyły Dni Czeskie w Opolu Na opolskim rynku ruszyły I Dni Czeskie. Wśród atrakcji między innymi projekcie filmowe, quiz wiedzy o naszych sąsiadach, a także prezentacja miast i regionów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Komprachcice mają nową drogę. Zakończono przebudowę DW429 Ponad dwa miliony złotych kosztowała przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 429 w gminie Komprachcice. Wyremontowano ponad 1,7-kilometrowy odcinek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:44 Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy" Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:10 Golfiści zjadą do Kamienia Śląskiego. Turniej o puchar OIG i memoriał im. Jarosława Kozubskiego Przed nami turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej. W sobotę (30.09) w Kamieniu Śląskim zmierzyć się ze sobą będą mogli zarówno amatorzy… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Wybuchowe laboratorium zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Shakespeare na pasach. Uliczny teatr o bezpieczeństwie na drogach 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 16:58 NIK o nieprawidłowościach podczas pandemii koronawirusa. MZ: Priorytetem były działania ratujące życie Utworzenie szpitala tymczasowego w Opolu zostało przepłacone, a izolatoria w naszym regionie wykorzystano w sposób nienależyty. To jedne z głównych ustaleń… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 15:15 EKOpracownia pomoże rozwinąć świadomość ekologiczną uczniom LO2 w Opolu Mikroskopy, menzurki czy interaktywne tablice - to tylko część wyposażenia nowej EKOpracowni Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. Szkoła przy współpracy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »