Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-18, 22:47 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: Karolina Lizer razy trzy! Nagrody Premier jadą do Warszawy. ZAiKS docenił również autorów utworu "Tylko Tu" [ZDJĘCIA, FILM]

Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Tegoroczny konkurs "Premier" 59. KFPP w Opolu należał do Karoliny Lizer. To właśnie ona z piosenką "Czysta woda" zgarnęła trzy główne nagrody.
To nagroda im. Karola Musiała, jury oraz autorów i kompozytorów ZAiKS za tekst. W rywalizacji udział wzięło dziewięciu artystów. Laureatka trzech nagród przyznała w rozmowie z Radiem Opole, że to dla niej ogromne zaskoczenie i nie spodziewała, że zabierze z Opola choć jedną statuetkę.

Karolina Lizer to wokalistka, pianistka i klawesynistka. Jest uczennicą Elżbiety Zapendowskiej. Dwa lata temu występowała w Debiutach 57. KFPP, brała również udział w tegorocznych eliminacjach do konkursu Eurowizji.

- Właśnie rozmawiałam z moją mamą, która pilnuje mnie tutaj, żeby nic mi się nie stało i wszystko było dobrze i tak mówiłyśmy, że nie nastawiamy się na żadną nagrodą. Cieszyłyśmy, że jesteśmy tu i myślałyśmy, że jak jedna nagroda może przyjdzie, to było ekstra, a tutaj mamy 3. Wielka niespodzianka. Powiem tak, że jak ja pierwszy raz przeczytałam ten tekst, to wiedziałam, co chce z nim zrobić i czułam, że to musi odnieść wielki sukces, nie wiedziałam tylko na jaką, ale okazuje, że na wielką - powiedziała reporterce Radia Opole.

Nagroda autorów i kompozytorów ZAiKS za najlepszą muzykę powędrowała do Sonii Maselik, Adama Mavooi Związek oraz Przemka Puk za utwór "Tylko Tu". Jak podkreśliła artystka, emocje są ogromne i dla niej to docenienie jej pracy.

- Ogromne emocje, trochę nie spodziewałam się tego. Jestem ogromnie wdzięczna i dziękuje Adamowi i Przemkowi, że stworzyli ze mną tę piosenkę, bo bez nich tej piosenki nie byłoby. Jest moja i na pewno będę ten wieczór pamiętać na długo - mówi Maselik.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem 59. KFPP. Wszystkie koncerty festiwalu transmitujemy na naszej antenie.
Karolina Lizer
Sonia Maselik
Karolina Lizer w Festiwalowym Radiu Opole

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »