Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-18, 17:35 Autor: Mariusz Majeran

59. KFPP: Ostatnie przygotowania przed Premierami. Karolinka już czeka na zwycięzcę [ZDJĘCIA, FILM]

Filip Lato - próba generalna przed koncertem "Premiery" 59 KFPP w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Filip Lato - próba generalna przed koncertem "Premiery" 59 KFPP w Opolu [fot. Marcin Boczek]
10 piosenek konkursowych i dwa występy ekstra - tak przedstawia się plan wieczornego koncertu Premier 59. KFPP w Opolu. Przypomnijmy, że występujący walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W amfiteatrze trwają ostatnie generalne przygotowania.
Wojciech Cugowski tego wieczoru zaprezentuje piosenkę "Znowu będziemy się śmiać". Jak mówi w amfiteatrze bywał już jako dziecko, gdy jego ojciec święcił tu triumfy z Budką Suflera. Potem występował z bratem. Dziś czas na debiut indywidualny. A kawałek "Znowu będziemy się śmiać" pochodzi z najnowszej płyty artysty.

- Przede wszystkim melodia, bo to jest sprawa podstawowa u mnie ale i gitara. Wszystkie utwory, które są na mojej płycie, są napisane na gitarze i to jest takie moje środowisko naturalne - mówi Wojciech Cugowski.

Przedstawicielka młodego pokolenia Sonia Maselik w konkursie startuje z kolei z piosenką "Tylko Ty". Jest wokalistką pop, kompozytorką oraz autorką tekstów. Pochodzi z Piekar Śląskich.

- Staram się być skupiona na występie. Myślę tyko o tym, by dobrze zaśpiewać, by wyszło tak, jak umówiliśmy się, jak to zostało ustalone z reżyserem. Jednocześnie staram się nie myśleć o tym, że jest to konkurs, że jest to Opole - mówi Sonia Maselik.

Koncert Premier otworzy 2. dzień 59. KFPP. Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu, transmitujemy wszystkie koncerty.
Wojciech Cugowski
Sonia Maselik
Natalia Zastępa w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »