Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-10, 07:30 Autor: Ewa Wajdziak

Czy stać nas na wakacje? Jest drogo, ale Polacy chcą wyjeżdżać, choć modyfikują plany urlopowe

Wakacje w Polsce drogie jak nigdy. Zdjęcie ilustracyjne.[fot. podroze.pl]
Wakacje w Polsce drogie jak nigdy. Zdjęcie ilustracyjne.[fot. podroze.pl]
Tegoroczne wakacje będą zdecydowanie droższe niż rok temu - przyznają przedstawiciele polskich biur podróży. Już teraz wiele osób zmienia swoje urlopowe plany i na przykład zamiast 14-dniowego wypoczynku, decyduje się na tygodniowy.
- Bywa tak, że klient przychodzi, chciałby pojechać do Hiszpanii czy Grecji, ale jak widzi te ceny, to rezygnuje albo wybiera inny kierunek, np. Bułgarię, Albanię czy Cypr, bo one są zdecydowanie tańsze. Tydzień dla rodziny - dwoje dorosłych, dwoje dzieci - wynosi teraz około 10 tysięcy złotych. Im wcześniej się rezerwuje wakacje, tym jest taniej. Polecamy myśleć o urlopie, jak tylko się wróci z tegorocznych wakacji. Zapraszamy i polecamy myśleć dużo wcześniej, aby nie przepłacać - mówi Iwona Szukała-Kuś z biura podróży ''Wakacyjne klimaty'' w Opolu.

- Wszystko poszło do góry, więc odpuszczam zagranicę, ale ceny w Polsce również nie zachęcają do wakacyjnych wyjazdów. Jednak zdecydowałem się na polskie morze, Bałtyk na przełomie sierpnia i lipca - mówi pan Marek, mieszkaniec Opola.

- Choć kocham polskie morze, to wybieram się w tym roku na Kretę, na 10 dni, coś innego, coś nowego - mówi młoda kobieta z Opola.

- Wszystko podrożało, w sumie może jakiś Egipt, Bułgaria, Turcja czy Chorwacja - zauważają mieszkańcy Opola.

Niektórzy, aby zaoszczędzić, podróżują na własną rękę. Jednak wysokie ceny noclegów, wyżywienia, paliwa czy pamiątek i usług dotyczą wszystkich turystów, bez względu na formę organizacji wyjazdu.
Iwona Szukała-Kuś
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 12:45 W Namysłowie znów można dzielić się ciepłem. Wystarczy tylko przyjść na tamtejszy dworzec Już po raz piąty w Namysłowie uruchomiono 'Punkt wymiany ciepła'. To inicjatywa, która ma na celu pomoc potrzebującym, a jednocześnie pozwala dać niektórym… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Polskie przedszkole w Berlinie jest finansowane z pieniędzy, które pierwotnie miały trafić do mniejszości niemiec… Pierwsze polskie publiczne przedszkole, które uruchomiono w Berlinie jest finansowane z pieniędzy przesuniętych z puli przeznaczonej na naukę języka niemieckiego… » więcej 2022-12-05, godz. 11:15 Trójwymiarowy obraz na sali operacyjnej. Lekarze z OCO rozpoczęli zabiegi z wykorzystaniem robota XXI wiek wkroczył całą szerokością do Opolskiego Centrum Onkologii. W szpitalu ruszyły zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego robota, którego szpital wydzierżawił… » więcej 2022-12-05, godz. 10:50 Wciąż obowiązuje zakaz spożywania wody w gminach: Łubniany i Turawa Woda w Turawie oraz gminie Łubniany wciąż nie nadaje się do bezpośredniego użycia. Badania przeprowadzone przez sanepid w zeszłym tygodniu wykazały obecność… » więcej 2022-12-05, godz. 09:30 Kredyty na mieszkania, wyższa emerytura i ulgi podatkowe dla pracujących. PSL prezentuje "Uczciwy Plan dla Polski" - Nasz program ma elementy socjalne, ale jest to głównie program prorozwojowy, mający dać impuls do wzrostu potencjału polskiej gospodarki - powiedział w… » więcej 2022-12-05, godz. 08:10 W tym tygodniu autobusy rozpoczną kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne W tym tygodniu uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych znajdujących… » więcej 2022-12-05, godz. 06:24 Głuchołazy: pożar mieszkania. Jedna osoba poszkodowana Jedna osoba została poszkodowana w nocnym pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Głuchołazach. » więcej 2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »