Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-28, 15:15 Autor: Maja Laksy

"Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie

XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
XV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.Maja Laksy]
Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją do podsumowania działalności podczas minionej kadencji, a także wyznaczenia kolejnych celów nowo powołanego zarządu.
- Żyjemy w trudnych czasach, zwłaszcza biorąc pod uwagę wojnę za wschodnią granicą. Dlatego tak ważne są ogniwa naszego związku - podkreśla Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

- Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać. Myślę, że tak było od dawien dawna, ale ten czas jest szczególny. Stąd to zaangażowanie przedstawicieli rządu i samorządu jest bardzo ważne. Za to strażacy chcą podziękować, ale przede wszystkim liczą na to, że to wsparcie będzie na takim samym, a być może nawet wyższym poziomie.

- W regionie możemy liczyć na pomoc ze strony ponad 520 Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie odznaczają się coraz to większym profesjonalizmem i dobrą motywacją - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego

- Kiedyś myśleliśmy, że strażacy są tylko od pożarów. Teraz są bardzo mocno profesjonalizowani w zakresie m.in. pierwszej pomocy. Bardzo dużo osób potrafi obsługiwać defibrylatory, które zostały zakupione z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsze jest to, że ochotnicy są. A jeśli pokazują chęci, to my musimy stworzyć im możliwości.

Dodajmy, że w wydarzeniu wzięli udział również strażacy z regionów partnerskich, m.in z obwodu iwano - frankiwskiego.
Joachim Wojtala
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »