Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-21, 08:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują

Powalone drzewo na Osiedlu AK w Opolu - jeden ze skutków wichury 30.01.21. - archiwum [fot. Wanda Kownacka]
Powalone drzewo na Osiedlu AK w Opolu - jeden ze skutków wichury 30.01.21. - archiwum [fot. Wanda Kownacka]
Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia, traktujące o silnym wietrze. Będzie on nam towarzyszył do godziny 15.00.
Silny wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu towarzyszyć będzie do popołudnia mieszkańcom powiatów: brzeskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, oleskiego, opolskiego, strzeleckiego oraz miasta Opola.

Strażacy informują o kilku interwencjach realizowanych obecnie w terenie.

- W miejscowości Buków w powiecie nyskim usuwamy powalone drzewo na chodniku. W Nysie na Alei Wojska Polskiego usuwamy konar leżący na drodze a w Dębskiej Kuźni w powiecie opolskim usuwamy z kolei naderwany znak, który również leży na drodze - mówi st. kpt. Krzysztof Sobkowicz ze stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu.

Noc minęła strażakom w miarę spokojnie. Około 6 działali w sile 5 zastępów w Dąbrówce Górnej, w powiecie krapkowickim, gdzie gasili pożar izolacji na pojemniku z masą bitumiczną. Natomiast w nocy w powiatach prudnickim i nyskim strażacy podejmowali 7 akcji w związku ze skutkami silniejszych podmuchów wiatru. - Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Nysie, tam złamane drzewo uszkodziło samochód na parkingu, nikt nie został poszkodowany - informacji udzieliła mł. kpt. Elżbieta Zalewska z KW PSP w Opolu.

AKTUALIZACJA 09:00. Między godziną 6 a 9 przybyło kolejnych kilkanaście zgłoszeń do straży związanych z warunkami pogodowymi. Mamy też wypadek drogowy na obwodnicy Paczkowa, to DK 46. Jak przekazał st. kpt. Krzysztof Sobkowicz ze straży pożarnej zderzyły się tam dwa auta osobowe, którymi łącznie podróżowały 4 osoby dorosłe i 3 dzieci. Jednemu z dzieci strażacy udzielali kwalifikowanej pomocy medycznej. Trasa przez chwilę była zablokowana. Teraz ruch odbywa się wahadłowo.

AKTUALIZACJA 09:35. Utrudnienia na DK 46 zakończyły się. Ruch na trasie odbywa się płynnie.

Również na DK 46 ale w okolicach Lędzin zderzyły się 3 auta. Podróżowało nimi w sumie 10 osób. Na miejsce wezwano zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy informują, że nie ma już utrudnień na tej trasie.

AKTUALIZACJA 10:00. Strażacy zakończyli właśnie działania m.in. w Prudniku. Tam zostali wezwani do zabezpieczenia naderwanej blachy na budynku wielorodzinnym. W ciągu godziny przybyło 5 kolejnych wezwań związanych z silnym wiatrem: 2 w powiecie opolskim oraz po jednym w kędzierzyńsko-kozielskim, oleskim oraz strzeleckim.

AKTUALIZACJA 11:00. Przy 3 zdarzeniach, związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów pracują opolscy strażacy. - W Kotlarni, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim usuwają drzewo powalone na ogrodzenie, z kolei w Krzyżowej Dolinie - to powiat opolski - usuwają drzewo powalone na jezdnię, podobnie w Brzegu, na ul. Oławskiej - drzewo tarasuje częściowo jezdnię, a częściowo chodnik - o czym poinformował nas st. kpt. dr Krzysztof Sobkowicz., z KW PSP w Opolu.
Krzysztof Sobkowicz

Wiadomości z regionu

2022-06-30, godz. 21:30 Baborów odlicza godziny do rozpoczęcia największego pikniku militarnego w regionie W ten weekend w Baborowie czeka nie lada gratka na wszystkich miłośników militariów, wojska i dobrej zabawy. 2 i 3 lipca w kilku miejscach na obszarze prawie… » więcej 2022-06-30, godz. 20:45 Kapsuła czasu, Złote ścieżki i Szlak Złotych Górników, czyli wakacyjna akcja Radia Opole w Głuchołazach Głuchołazy, które niedawno świętowały 800-lecie istnienia, były kolejnym punktem na trasie naszej wakacyjnej akcji jubileuszowej. Na Małym Rynku gościło… » więcej 2022-06-30, godz. 19:55 Burza z gradem w Głuchołazach. W całym regionie 25 interwencji opolskich strażaków Około dziesięciu interwencji odnotowali strażacy w Głuchołazach w związku z burzą z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad miastem… » więcej 2022-06-30, godz. 19:40 Wypadek motocyklisty w Grabinie koło Nysy Motocyklista ucierpiał w wypadku w miejscowości Grabin w powiecie nyskim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2022-06-30, godz. 18:30 Loty patrolowo-gaśnicze otrzymały wsparcie z WFOŚiGW. Pozwoli to na lepsze zabezpieczenie lasów przed pożarami Upały nie odpuszczają, w lasach jest bardzo sucho. Obecnie w większości lasów występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Nadleśnictwa obserwują sytuację… » więcej 2022-06-30, godz. 18:00 Policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają kierowców, ale też edukują Kontrola prędkości pojazdów, stanu technicznego oraz edukowanie najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. To tylko część działań, jakie… » więcej 2022-06-30, godz. 16:35 Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW dla woj. opolskiego Na dorzeczu Odry w województwie opolskim możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wód i lokalne podtopienia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania… » więcej 2022-06-30, godz. 16:25 Poseł Zembaczyński o nowych wątkach w sprawie Ex Bono i Małgorzaty Wilkos. Radna oskarża go o atak w imieniu prez… 'Małgorzata Wilkos kłamie i nie ma dla niej miejsca w życiu publicznym'. Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, przedstawił nowe ustalenia dotyczące… » więcej 2022-06-30, godz. 16:15 Opolscy logistycy świętują, były odznaczenia i podziękowania. Pododdziały przeszły w defiladzie [FILM, ZDJĘCIA] Odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla żołnierzy oraz pracowników, przemówienia i podziękowania za służbę, a na koniec defilada pododdziałów. Tak wyglądało… » więcej 2022-06-30, godz. 15:30 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach. Uszkodzony policyjny radiowóz Niebezpieczne popołudnie na drogach województwa opolskiego. W Czeskiej Wsi na DW 458 doszło do zderzenia samochodu osobowego z szynobusem. Według informacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »