Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-27, 15:00 Autor: Jakub Biel

Strażacy z PSP w Namysłowie mają nowy wóz bojowy

Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Przekazanie wozu bojowego PSP w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie ma nowy, ciężki wóz bojowy. Samochód wyposażony jest w system piany sprężonej, posiada napęd 4x4 i zbiornik na 5000 litrów wody. Nowy wóz zwiększy potencjał operacyjny namysłowskiej jednostki.
- Długo czekaliśmy na ten samochód - mówi st. kpt. Tadeusz Kmieć, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie.

- Jasne, że jesteśmy szczęśliwi. Nowy sprzęt, nowy samochód na pewno wzmocni nasz podział bojowy. Samochód nowy, nie będzie się psuł, co w przypadku aut kilkuletnich no niestety stwarza już pewne problemy, bo trzeba je wycofywać z podziału bojowego, a nasze samochody są również w odwodach operacyjnych komendanta głównego czy komendanta wojewódzkiego, więc nowy sprzęt na pewno będzie służył.

Nowy samochód, który pojawił się w namysłowskiej jednostce kosztował ponad 1 mln 200 tys. złotych.
st. kpt. Tadeusz Kmieć

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:53 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 12:00 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej 2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »