Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-18, 17:27 Autor: Piotr Wójtowicz

Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę

Na cmentarzu Półwsi odbył się pogrzeb dra Witolda Potwory. Nawet w swojej ostatniej drodze siedział za mikrofonem Radia Opole [fot.P.Wójtowicz]
Na cmentarzu Półwsi odbył się pogrzeb dra Witolda Potwory. Nawet w swojej ostatniej drodze siedział za mikrofonem Radia Opole [fot.P.Wójtowicz]
Na cmentarzu Półwsi odbył się pogrzeb dra Witolda Potwory [fot.P.Wójtowicz]
Na cmentarzu Półwsi odbył się pogrzeb dra Witolda Potwory [fot.P.Wójtowicz]
Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji odszedł w sobotę, w wieku 60 lat. Przez osoby, które towarzyszyły mu w ostatniej drodze wspominany był jako odważny naukowiec ale przede wszystkim mówiono o nim, jako o dobrym człowieku.
- Żegnamy dzisiaj dobrego człowieka. To był dla mnie przyjaciel o którym trudno mówić, że już go nie ma - podkreślił rektor WSZiA profesor Marian Duczmal, który wspomina, że Witold był najpierw jego studentem a potem kolegą z pracy, który odważnie głosił swoje poglądy, nie zmieniał ich, był częstym komentatorem także na antenie Radia Opole.

Profesor Tadeusz Pokusa wspomina czas, kiedy na początku kariery naukowej, współpracując na Uniwersytecie Opolskim z Witoldem Potworą byli często myleni:

- Wtedy, kiedy kojarzono nas i mylono w kontekście tego, co się teraz stało, to były piękne czasy. Sądzę, że środowisko akademickie i społeczno-gospodarcze, ale oczywiście opolskie media tracą osobę, która w sposób zauważany zaistniała w tym naszym środowisku.

- To jest oczywiście strata dla rodziny, ale także dla naszej uczelni, gdzie Witek był jednym z jej twórców, ona teraz będzie inna. Oczywiście, czas leczy rany i po pewnym czasie wrócimy do normalnego funkcjonowania, natomiast teraz jest to dla nas bardzo duża strata - zaznaczył prorektor Tadeusz Pokusa.

- Razem byliśmy w pokoju i nie możemy się z tym pogodzić - dodał kanclerz WSZiA Józef Kaczmarek. - Bo przecież jeszcze nie tak dawno były dyskusje, mieliśmy wspólne plany, aż tu nagle brakuje osoby, która była z nami od samego początku, bo znamy się od 40 lat. Studiowaliśmy wspólnie, potem pracowaliśmy. Wspominam go jako osobę, która kochała swoją rodzinę. Był pasjonatem swojego ogródka, z którego był dumny i wszystkich nas pouczał - w sensie pozytywnym, jak należy go prowadzić.

- Ja go pamiętam już jako studenta - powiedziała jedna z byłych wykładowczyń. - Był bardzo aktywny i gdy mi się zdarzało spóźnić, to on już zagospodarował ten czas. Dlatego to był dla mnie szok, gdy się dowiedziałam o jego śmierci. Pomyślałam wtedy, Witek przecież on miał 60 lat, co to za wiek na umieranie, przecież teraz się żyje do setki.

- Zawsze miał dobre poczucie humoru i potrafił pocieszyć w sytuacjach kryzysowych - dodała kolejna z osób, z którą rozmawialiśmy przed pogrzebem.

- Taka radość życia ale przede wszystkim umiejętność optymistycznego patrzenia na świat, dlatego tym bardziej jest mi bardzo przykro myśleć o za szybkiej śmierci człowieka, który rozświetlał świat - wspomniała obecna na pogrzebie poseł PiS Violetta Porowska.

Przypomnijmy. Doktor Witold Potwora był specjalistą z zakresu marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem, autorem wielu uznanych publikacji naukowych, docenianym za oryginalność i nieszablonowość poglądów. Był absolwentem Instytutu Nauk Ekonomicznych WSP w Opolu, potem pracował na Uniwersytecie Opolskim.

Dr Potwora przez dziennikarzy i kolegów nazywany był jednym z ojców założycieli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, pierwszej niepublicznej szkoły wyższej w Opolu. I z tą uczelnią związał swoją zawodową drogę, pełniąc do końca funkcję prorektora.
Ostatnia droga Witolda Potwory

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »