Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-22, 13:45 Autor: Maja Laksy

"Widzę, że kelnerzy mają duże problemy z prostymi rzeczami". Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z kursem kelnerskim [fot.Maja Laksy]
Podstawa podawania posiłków, obsługa gości czy serwowanie win - to tylko niektóre z elementów kursu kelnerskiego i wyzwań, które czekają na 50. uczestników projektu o nazwie "Profesjonalne kursy turystyczne i gastronomiczne OROT - Twoją szansą na rozwój".
- To pięć dni intensywnego szkolenia, podczas którego uczestnicy będą poznawać praktyczną stronę zawodu kelnera i poszerzać swoje kompetencje - mówi Grzegorz Górnik, prezes Akademii Kelnerskiej.

- Podstawa serwowania dań na talerzu dla gości, którzy przychodzą do restauracji, zamawiają z karty menu i kelner musi te talerze donieść. Jako, że non stop jeżdżę po różnych restauracjach i to nie tylko dlatego, że szkolę, ja po prostu jeżdżę i korzystam jako gość. Widzę, że kelnerzy mają duże problemy z prostymi rzeczami.

Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zwrócił uwagę na problem spowodowany pandemią, która przyczyniła się do zmiany branży przez osoby, które pracowały w sektorze gastronomicznym.

- Dużo osób odeszło z branży gastronomicznej. Pracują w innych branżach - budowlanej, deweloperskiej. Tutaj mamy bardzo poważny problem na rynku. Często te osoby, które przychodzą potem pracować do restauracji, do hoteli, są to osoby, które nie mają nawet podstawowego przygotowania. Dlatego takie takie kursy są bardzo ważne.

Osoby, które ukończą 40-godzinny kurs kelnerski otrzymają certyfikat od Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Dodajmy, że projekt został zrealizowany w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego.
Grzegorz Górnik
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 16:15 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »