Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-20, 10:00 Autor: Justyna Maćkowiak

Branża turystyczna walczy ze skutkami pandemii. "Jesteśmy delikatnymi optymistami"

Turystyka górska foto:archiwum
Turystyka górska foto:archiwum
Turystyka górska foto:archiwum
Turystyka górska foto:archiwum
Góry Opawskie [zdj. Radio Opole]
Góry Opawskie [zdj. Radio Opole]
Piotr Mielec [fot. Paula Hołubowicz]
Piotr Mielec [fot. Paula Hołubowicz]
Turystyka jest jedną z tych branż, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii. - Jeszcze nie możemy mówić o odbiciu, ponieważ nie jesteśmy regionem, w którym są popularne sporty zimowe - powiedział w "Porannej Rozmowie" Radia Opole Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
- Przed 2020 rokiem wiele osób, które przyjeżdżały do naszego województwa, zatrzymywało się w obiektach noclegowych w obszarze Gór Opawskich i korzystało w ciągu dnia z wyciągów narciarskich po stronie czeskiej. W trakcie ferii zimowych po stronie czeskiej obowiązywały różnego rodzaju obostrzenia, dlatego turystów korzystających z tego typu wypoczynku było mniej.

- Podczas ferii ruch turystyczny był większy niż np. w styczniu, ale w głównej mierze był generowany przez mieszkańców Opolszczyzny. Natomiast biorąc pod uwagę wakacje 2021 roku, to możemy mówić optymistycznie o przyszłości - dodaje gość Radia Opole. - Na szczęście mówi się o tym, że ta piąta fala pandemii koronawirusa łagodnieje, stąd duże szanse na to, że kolejne obostrzenia będą znoszone i turystyka zacznie się szybko odbijać. Wspólnie z branżą turystyczną województwa opolskiego jesteśmy delikatnymi optymistami i sądzimy, że będziemy mieli naprawdę wielu turystów i to z całej Polski.

Piotr Mielec dodał także, że bon turystyczny okazał się realnym wsparciem dla całej branży.
Piotr Mielec cz. 1
Piotr Mielec cz. 2

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 16:15 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »