Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-27, 17:14 Autor: Witold Wośtak

Nauka zdalna w szkołach. "To duży wysiłek organizacyjny, ale ósma klasa cieszyła się"

Nauka zdalna [fot.M.Matuszkiewicz]
Nauka zdalna [fot.M.Matuszkiewicz]
Mirosław Śnigórski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Śnigórski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Od dzisiaj (27.01) obowiązuje częściowa nauka zdalna. Mniej więcej połowa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Opolu siedzi w ławkach obu budynków, a druga połowa ma lekcje zdalne.
Przy ulicy 1 Maja są dzieci z klas 1-3, łącznie ponad 200 osób. Przy ulicy Katowickiej przebywa około 40 dzieci - to są trzy z czterech klas czwartych, bo jedna grupa została skierowana na kwarantannę.

Jak mówi Mirosław Śnigórski, dyrektor szkoły, stacjonarnie uczy się około 350 uczniów, a 370 osób ma tryb zdalny. - Kwarantanna wynika również z chorób nauczycieli - dodaje.

- Pomimo tego, że w szkole Polskich Olimpijczyków zaszczepionych jest 85 procent nauczycieli, a to bardzo wysoki wskaźnik, oni również chorowali w ostatnim czasie. Jeszcze wczoraj miałem czternastu nauczycieli chorujących z różnych powodów, nie tylko epidemicznych. Za nich należało wykonać zastępstwa, a to jest problem organizacyjny.

Kwarantanna dotyczy obecnie około stu uczniów podstawówki numer 2.
Dyrektor Śnigórski przyznaje, że jedna z ósmych klas cieszyła się z przejścia na nauczanie zdalne.

- W nauce stacjonarnej mieli zaplanowane sprawdziany, które powrócą zapewne po feriach. Ogólnie przyjęli tę informację z entuzjazmem, tym bardziej, że wielu uczniów klasy 8A jest zaszczepionych. Wiedzieli zatem, że nie dosięgnie ich kwarantanna. Z kolei nauczanie zdalne traktują niestety jako łatwiejsze, bo dookoła nich nie będzie nauczycieli kierujących zachowaniem uczniów na przerwach. Nie byli więc zdruzgotani ani załamani.

Mirosław Śnigórski podkreśla dużą rolę wicedyrektora nadzorującego funkcjonowanie budynku przy ulicy 1 Maja.
Mirosław Śnigórski 1
Mirosław Śnigórski 2

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »