Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-27, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK Opole. Wśród przyczyn zwolnienia lekarskie kierowców i nauka zdalna

Autobus MZK Opole [fot. MZK Opole]
Autobus MZK Opole [fot. MZK Opole]
Autobus MZK Opole [fot. Ewelina Laxy]
Autobus MZK Opole [fot. Ewelina Laxy]
MZK Opole zmienia od czwartku (27.01) rozkład jazdy. Autobusy będą kursować według godzin przypisanych na robocze dni wakacyjne.
Taki stan obowiązuje do 11 lutego. Rozpędzająca się piąta fala nie ominęła również kierowców, co skutkuje chwilowymi brakami kadrowymi. Poza tym większość uczniów przechodzi na zdalny tryb nauczania, więc w autobusach będzie zdecydowanie mniej pasażerów.

- To jest spowodowane pandemią koronawirusa. Wielu naszych kierowców znalazło się na zwolnieniach lekarskich. Mają na to wpływ z jednej strony zakażenia COVID-19 i nałożone kwarantanny. Widać również pośrednie efekty pandemii, czyli choroby nieleczone wskutek braku dostępu do lekarzy. One stały się schorzeniami przewlekłymi - mówi Agnieszka Kolasa z MZK Opole.

Agnieszka Kolasa zwraca również uwagę na ponowne wyznaczenie stref buforowych, oddzielających kierowców od reszty autobusu.

- Strefy wyłączone zostaną wyznaczone w pobliżu kabin kierowców i będą mieć powierzchnię około półtora metra kwadratowego. W tej strefie nie mogą przebywać pasażerowie i nie będzie możliwości korzystania z pierwszych drzwi autobusów.

W autobusach ciągle obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
Agnieszka Kolasa 1
Agnieszka Kolasa 2

Wiadomości z regionu

2022-07-07, godz. 15:20 Wspólne patrole strażaków i policjantów wzdłuż Odry. "Chcemy oddziaływać prewencyjnie" Jedni mają sprzęt i duże doświadczenie, drudzy narzędzia do tego, aby ostudzić zapędy nieodpowiedzialnych plażowiczów. Na czas wakacji straż pożarna… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 GDDKiA zaprezentuje raport mieszkańców w sprawie budowy obwodnicy Zawady W piątek (8.07) mamy poznać więcej szczegółów dotyczących budowy obwodnicy Zawady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu przedstawi raport… » więcej 2022-07-07, godz. 14:45 Utrudnienia na DK 45 Opole - Krapkowice. W Gwoździcach dachował dostawczy bus Około godziny 13:45 zamknięto DK 45 na wysokości Gwoździc. Przyczyną utrudnień na trasie Opole - Krapkowice jest dachowanie samochodu dostawczego. » więcej 2022-07-07, godz. 14:30 Członkom mniejszości niemieckiej grożono śmiercią. "Treść maili bardzo drastyczna" Przedstawiciele opolskiej mniejszości niemieckiej, w tym lider Rafał Bartek, otrzymali groźby karalne. Do trzech organizacji dotarły one drogą mailową. Treść… » więcej 2022-07-07, godz. 13:50 Pijana 35-latka podczas nocnego rajdu zniszczyła dwa samochody. Miała 2 promile Do dwóch lat więzienia grozi 35-letniej kobiecie, która pijana wsiadła za kierownicę i zniszczyła dwa samochody w Brzegu. Do zdarzenia doszło dziś w nocy… » więcej 2022-07-07, godz. 11:30 Opole: radni PiS apelują do władz miasta o opracowanie zasad, które umożliwią mieszkańcom TBS wykup mieszkań Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z radnym sejmiku Tomaszem Gaborem domagają się, aby władze Opola umożliwiły mieszkańcom dojście do własności… » więcej 2022-07-07, godz. 09:50 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o konsekwencjach małej ilości opadów - Na tle kraju wyglądamy dobrze, ale rzeczywistość w terenie jest bardzo różna - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes opolskiej Izby Rolniczej… » więcej 2022-07-07, godz. 09:04 W rejonie Obrowca wyłowiono fiata sienę z ciałem w środku. To prawdopodobnie poszukiwany od 17 lat zabrzanin Z Odry w rejonie Obrowca wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny. Na pojazd - fiat siena ze śląskimi tablicami rejestracyjnymi… » więcej 2022-07-07, godz. 08:00 Mieli wyprodukować ponad 100 kg marihuany. Jest akt oskarżenia Prokuratura w Głubczycach skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Januszowi i Krystynie K., którym zarzuca się produkcję ponad 100… » więcej 2022-07-07, godz. 07:30 Pożar i ewakuacja pracowników. Strażacy działali w miejscowości Skarbimierz Osiedle. Sytuacja opanowana, trwa por… Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar tlenku glinu w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Skarbimierz Osiedle. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »