Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-23, 19:30 Autor: Artur Kowalczyk

Maseczki dla zapominalskich. Nyski PKS pomaga pasażerom chronić się przed koronawirusem

PKS w Nysie ma maseczki także dla pasażerów. [fot. Artur Kowalczyk]
PKS w Nysie ma maseczki także dla pasażerów. [fot. Artur Kowalczyk]
Czesław Biłobran, PKS Nysa. [fot. Artur Kowalczyk]
Czesław Biłobran, PKS Nysa. [fot. Artur Kowalczyk]
Pasażerowie, którzy zapomnieli maseczek, mogą otrzymać je od kierowców autobusów należących do nyskiego PKS-u.
Przewoźnik rozumie, że każdy może zapomnieć ochronnej maseczki, a która jest potrzebna w czasie podróży komunikacją zbiorową. Pasażerowie PKS-u nie są odsyłani z przystanku do sklepu, ale mogą ją dostać od kierowcy.

- Uważamy, że pasażerom trzeba pomagać, gdy na przykład zapomną maseczki zabrać z domu, kiedy wybierają się w podróż, bo się spieszą – zaznacza Czesław Biłobran, dyrektor ds. przewozów PKS Nysa. - Kierowcy mają w dyspozycji takie maseczki w każdej sytuacji, kiedy któryś z naszych pasażerów po prostu zapomni, to się przecież zdarza, to może taką maseczkę od kierowcy dostać. Pasażer może o nią poprosić, czy sam kierowca może ją zaproponować.

Maseczki przekazywane pasażerom przez kierowców nyskiego PKS są darmowe. Nikt nie musi za nie płacić, nie są doliczane do kosztu biletów. Nyski przewoźnik posiada w magazynie około 3 tysięcy sztuk maseczek ochronnych.
Czesław Biłobran, PKS Nysa.

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 13:20 "Program jest bardzo bogaty". Taki ma być kluczborski koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Początek o 17:00 Ponad 30 artystów z Polski i Ukrainy wystąpi podczas dzisiejszego (29.05) Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. » więcej 2022-05-29, godz. 12:15 Byki wciąż na wolności, choć jest ich coraz mniej. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa rolnego koło Głuchołaz Na wolności pozostało już tylko ośmiu zbiegów. Mowa o bykach, które uciekły z prywatnej hodowli w Starym Lesie. Przypomnijmy, do tego nietypowego zdarzenia… » więcej 2022-05-29, godz. 12:00 "Chcemy, aby mieszkanki, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas". W Opolu powołano komisję ds… Opolskie radne zajmą się sprawami opolanek. Podczas ostatniej sesji rady miasta powołana została komisja ds. podjęcia działań na rzecz równouprawnienia… » więcej 2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »