Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-23, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Szkoła podstawowa w Gorzowie Śląskim będzie mieć łącznik z halą sportową? Gmina szuka pieniędzy

Publiczna Szkoła Podstawowa i hala sportowa w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Publiczna Szkoła Podstawowa i hala sportowa w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Do budowy łącznika między Publiczną Szkołą Podstawową w Gorzowie Śląskim a halą sportową przygotowuje się tamtejszy magistrat.
Chodzi o to, by uczniowie nie musieli wychodzić na zewnątrz w drodze na obiekt sportowy i z powrotem. Włodarze mają wstępny kosztorys, ale trzeba przede wszystkim przygotować pełną dokumentację.

- Aktualnie wiemy, że musimy znaleźć na tę inwestycję około 600 tysięcy złotych - mówi Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego.

- To jest dość duża kwota, ale też chodzi o dość duży łącznik. Poza tym chcemy go zrobić naprawdę na wiele lat. Na chwilę obecną myślimy, aby zrobić to własnymi siłami. Cały czas jednak monitorujemy, czy jest szansa na pieniądze zewnętrzne. Na pewno będziemy jeszcze kontaktować się z wojewodą i marszałkiem, czy jest szansa na dodatkowe pieniądze, ale ciągle analizujemy, gdzie mamy szansę.

Celem jest zakończenie budowy łącznika na przełomie tego i przyszłego roku.
Rafał Kotarski

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 12:15 Byki wciąż na wolności, choć jest ich coraz mniej. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa rolnego koło Głuchołaz Na wolności pozostało już tylko osiem zbiegów. Mowa o bykach, które uciekły z prywatnej hodowli w Starym Lesie. Przypomnijmy, do tego nietypowego zdarzenia… » więcej 2022-05-29, godz. 12:00 "Chcemy, aby mieszkanki, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas". W Opolu powołano komisję ds… Opolskie radne zajmą się sprawami opolanek. Podczas ostatniej sesji rady miasta powołana została komisja ds. podjęcia działań na rzecz równouprawnienia… » więcej 2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »