Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-22, 09:48 Autor: Witold Wośtak

Jest 9 wyremontowanych mieszkań komunalnych w centrum Praszki. Koszt miliona złotych po stronie gminy

Budynek z mieszkaniami komunalnymi w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Budynek z mieszkaniami komunalnymi w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Budynek z mieszkaniami komunalnymi w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Budynek z mieszkaniami komunalnymi w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Urząd Miejski w Praszce zakończył trzyletnią przebudowę budynku w centrum miasta na mieszkania komunalne. Kilkanaście lat temu obiekt przy ulicy Senatorskiej częściowo spłonął.
Magistrat podjął się samodzielnego remontu i teraz zyskano osiem mieszkań o metrażu między 30 a 40 metrów kwadratowych. Jest też jeden lokal na poddaszu wielkości ponad 60 metrów, wspólny strych na suszarnię i piwnice.

- Trzeba było najpierw wydzielić mieszkania - zwraca uwagę Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.

- Roboty budowlane polegały na wymurowaniu ścianek działowych, otynkowaniu i założeniu instalacji centralnego ogrzewania, bo każde mieszkanie ma oddzielną instalację - tak zwaną etażową. Trzeba było wykonać łazienki, doprowadzić wodę, kanalizację, wytynkować oraz założyć drzwi. Po stronie lokatorów będzie pomalowanie mieszkania i umeblowanie.

Komisja przydzieliła już mieszkania, które obecnie są zasiedlane. Jak mówi burmistrz Tkaczyński, zapotrzebowanie na lokale komunalne jest duże.

- Takie potrzeby widać w Praszce i my zabezpieczamy je sukcesywnie w miarę naszych możliwości. Podkreśliłbym, że oddawane właśnie lokale są nowe. Poza tym sukcesywnie remontujemy stare zasoby komunalne w Praszce.

Remont kosztował nieco ponad milion złotych. W gminie Praszka jest około 80 mieszkań komunalnych.
Jarosław Tkaczyński 1
Jarosław Tkaczyński 2

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 19:30 Lublana coraz bardziej siatkarska. Do Słowenii docierają kibice ZAKSY, ale nie tylko Coraz więcej kibiców dociera do Lublany, gdzie jutro (22.05) odbędą się finały Ligi Mistrzów. Na trybunach hali Stożice może zasiąść 12,5 tysiąca… » więcej 2022-05-21, godz. 19:18 "To była najcięższa walka". Na Górze św. Anny uczono 101. rocznicę najważniejszej bitwy III Powstania Śląskie… Mija 101. rocznica bitwy o Górę św. Anny, która była najkrwawszym aktem III Powstania Śląskiego. Dziś (21.05) pod tamtejszym Pomnikiem Czyny Powstańczego… » więcej 2022-05-21, godz. 18:15 Prace za półmetkiem. Przedszkole w Grodźcu będzie gotowe szybciej niż planowano Będzie mogło tam uczęszczać 50 dzieci z trzech sołectw. Trwa budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Wylane zostały już posadzki, trwają prace związane… » więcej 2022-05-21, godz. 17:45 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 16:43 "Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa już działa! Można się zgłaszać Ruszył nabór do nowego rodzaju służby wojskowej - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w całej Polsce odbywają… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »