Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-21, 20:35 Autor: Katarzyna Doros

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła pomoc dla poszkodowanej rodziny z trójką dzieci

Jedną z poszkodowanych rodzin w pożarze na ul. Jagiellonów w Opolu jest pani Krystyna z dziećmi [fot. Katarzyna Doros]
Jedną z poszkodowanych rodzin w pożarze na ul. Jagiellonów w Opolu jest pani Krystyna z dziećmi [fot. Katarzyna Doros]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Nadal nieznane są przyczyny wczorajszego pożaru, do którego doszło w budynku przy ul. Jagiellonów 41 w Opolu. Okoliczności te ustala biegły z zakresu pożarnictwa. Dach nad głową stracili mieszkańcy tego budynku. Przypomnijmy, starsza kobieta trafiła do szpitala, pozostałe dwie rodziny zostały zaopiekowane przez MOPR. Z pomocą ruszyli też mieszkańcy dzielnicy i internauci.
Jedną z poszkodowanych rodzin jest małżeństwo z tróją dzieci. Po pożarze trafili do mieszkania chronionego. - Szykowałam córce kanapki do szkoły, kiedy zorientowałam się, że coś się stało - mówi Krystyna Szyc. - Usłyszałam takie bum. To nie był duży wybuch, ale hałas. Poszłam do męża i mówię, że jest pełno dymu. On wyszedł i zaraz jak wrócił do domu, to wrócił ze strażakiem, który nas od razu ewakuował. Zapaliło się u sąsiadki, która miała opiekuna prawnego, bo nie była w pełni władz umysłowych.

Pani Krystyna założyła internetową zbiórkę na remont domu. Na koncie zrzutki jest już prawie 20 tysięcy złotych. - W ogóle nie spodziewałam się takich kwot, że ludzie będą wpłacać. Każda złotówka się liczy. Na razie ustawiliśmy kwotę stu tysięcy, choć jest to dla nas kwota niewyobrażalna. Nie wiemy, co dalej, ale te pieniądze będą potrzebne, żebyśmy mieli gdzie mieszkać, bo możemy w tym mieszkaniu chronionym, nikt nas nie wyrzuca, ale też nie możemy tu zostać wiecznie. Nie wiemy nic, czy to będzie na remont albo coś nowego. To będzie na start, bo zostaliśmy bez niczego. Nie wiem, czy cokolwiek z tego mieszkania będzie do odratowania - dodaje pani Krystyna.

Zbiórka jest dostępna na stronie szczytny-cel.

Jeszcze wczoraj z pomocą ruszyła szkoła, w której uczy się najstarsza córka pani Krystyny, Milenka. - Chętnych do podzielenia się najpotrzebniejszymi rzeczami nie brakowało. Wystarczyło kilka smsów, które rozeszły się dalej w ekspresowym tempie - mówi Katarzyna Wróblewska, kierownik świetlicy i opiekun koła wolontariatu w PSP nr 16 w Opolu. - Można powiedzieć, że lawina sms-ów popłynęła przez najbliższe okolice. Już wczoraj dotarła pomoc do rodziny. Od razu puściliśmy następne informacje, co jest tym ludziom potrzebne. Bo strażacy z domu zabrali ich tak jak stali. Na tą chwilę rzeczy w formie odzieży czy kosmetyków i zabawek nie są już potrzebne. Bo ta pomoc została już zorganizowana. Natomiast potrzebne są pieniądze na nowe mieszkanie.

W tym celu szkoła udostępniła konto rady rodziców, na które także można dokonywać wpłat z dopiskiem "Pomoc". Nr konta: 39 1020 3668 0000 5102 0352 5557.

Druga rodzina - małżeństwo bez dzieci - znalazła schronienie w ośrodku Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu. Jego kierownik informuje, że na ten moment niczego im nie brakuje.

Przypomnijmy, nadzór budowlany wydał decyzję, że budynek przy Jagiellonów 41 w Opolu nie nadaje się do zamieszkania. Właściciel obiektu po ekspertyzie rzeczoznawcy zdecyduje, czy odbudowa budynku będzie opłacalna. Z zarządcą nie udało nam się skontaktować.
Krystyna szyc
Katarzyna Wróblewska

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »