Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 18:05 Autor: Katarzyna Doros

Strażacy ugasili pożar na ul. Jagiellonów w Opolu. Budynek nie nadaje się do zamieszkania

Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pożar na ul. Jagiellonów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Spalone piętro i poddasze oraz zalany parter to bilans pożaru, do którego doszło dziś rano (20.01) w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Jagiellonów w Opolu. Strażakom udało się ugasić płomienie i zakończyć akcję. Rano jeszcze przed przyjazdem zastępów straży z budynku ewakuowało się sześć osób. Jedna osoba została poszkodowana.
- Wszystkie zarzewia ognia, które udało nam się zlokalizować, zostały dogaszone. Nie widać żadnego dymu. Spaleniu uległy pomieszczenia znajdujące się na piętrze oraz na samym poddaszu. Cały parter, on nie uległ spaleniu, ale są straty popożarowe, w wyniku zalania poprzez duże ilości wody potrzebnej do zgaszenia pożaru na poddaszu - informuje kpt. Paweł Kolera z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Pomoc poszkodowanym zapewnili przedstawiciele Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

- Dostaliśmy rano informację, że trzy rodziny wymagają wsparcia w formie udzielenia schronienia - informuje Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. - To jedna rodzina dwuosobowa, osoba samotna i rodzina pięcioosobowa z trójką dzieci. Rodzinę z dziećmi skierowaliśmy do mieszkania chronionego w Opolu. W tej chwili pracownik socjalny i psycholog pracują z tą rodziną. Ona podjęła współpracę z psychologiem i jest już zaopiekowana. Pozostanie w mieszkaniu chronionym do rozwiązania sytuacji. Również pozostałe rodziny otrzymały wsparcie finansowe oraz w formie schronienia.

Pozostałe osoby trafiły do Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa”.

Po wstępnych oględzinach powiatowy inspektor budowlany w Opolu stwierdził, że budynek nie nadaje się do zamieszkania i wydał decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania i zabezpieczeniu przed dostępem osób trzecich.
kpt. Paweł Kolera
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »