Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 15:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: mieszkańcy wieżowca na osiedlu AK nie wrócą w styczniu do swoich domów. Prawdopodobnie będzie to możliwe na początku lutego

Blok przy ulicy Batalionu "Zośka" 5 w Opolu [fot.K.Plewnia]
Blok przy ulicy Batalionu "Zośka" 5 w Opolu [fot.K.Plewnia]
Archiwum: blok przy ulicy Batalionu "Zośka" 5 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: blok przy ulicy Batalionu "Zośka" 5 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Nie w tym, a w przyszłym miesiącu mieszkańcy z bloku przy ulicy Batalionu "Zośka" 5 w Opolu powrócą do swoich domów. Wcześniej była mowa o oddaniu budynku do użytku 28 stycznia, teraz termin przesunął się na początek lutego. Powodem jest czas oczekiwania na materiały budowlane wykorzystywane przy naprawie wieżowca uszkodzonego w pożarze.
- My mamy założony plan działania i napraw. On idzie zgodnie z planem, ale niestety jest taka sytuacja, gdzie wiemy, że musimy czekać na materiały - mówi Arkadiusz Kowara, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu.

- Klatka schodowa została uprzątnięta i jest na ukończeniu jej remont. Obecnie przygotowujemy ją do malowania. Wymieniliśmy obudowę szybu windowego i trwa wykonanie nowej instalacji eklektycznej. Natomiast sukcesywnie są wykonywane prace, które mogą być robione. To znaczy, przede wszystkim trwa oczyszczanie elementów, które mają być wzmacniane.

Mieszkańcy mogą też być spokojni, jeśli chodzi o ogrzewanie w ich mieszkaniach. Spółdzielnia wszystko zabezpieczyła na czas remontu.

- Nie powinniśmy mieć obaw, że rury będą zmarznięte. Instalacje zostały zabezpieczone. Wczoraj (19.01) wydaliśmy polecenie, żeby mieszkańcy zabezpieczyli swoje okna.

Przypomnijmy, że decyzją nadzoru budowlanego od 31 grudnia z użytkowania wyłączone są 32 mieszkania. Powodem były skutki pożaru, do którego doszło dzień wcześniej po godz. 18:00. Zginęły w nim 3 osoby. Prokuratura Rejonowa w Opolu nadal prowadzi w tej sprawie śledztwo.
Arkadiusz Kowara 1
Arkadiusz Kowara 2

Wiadomości z regionu

2022-05-25, godz. 20:35 Opolskie organizacje pozarządowe będą szkolić na potęgę. Wyniki II Europejskiego Budżetu Obywatelskiego [LISTA] 25 organizacji pozarządowych będzie realizować różnego rodzaju szkolenia dzięki drugiej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (25.05) w urzędzie… » więcej 2022-05-25, godz. 20:20 Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych uruchomiło fundusz interwencyjny dla uchodźców Ukraińscy uchodźcy, którzy nie mogą skorzystać z dostępnych form wsparcia, mogą zgłosić się po pomoc w ramach funduszu interwencyjnego. Taką pomoc świadczy… » więcej 2022-05-25, godz. 19:00 Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników… » więcej 2022-05-25, godz. 17:00 Festiwal pszczelarski w Opolu. Wystawa sprzętu, warsztaty i dużo miodu Pierwsza edycja Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego już w sobotę (28.05) w Opolu. » więcej 2022-05-25, godz. 16:30 Trzy opolskie miasta upamiętnią wieczorem zamordowanie rotmistrza Pileckiego Opole, Namysłów i Głuchołazy. Te opolskie miasta upamiętnią dzisiaj (25.05) 74. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego. O 21:30 w kilkudziesięciu… » więcej 2022-05-25, godz. 14:50 Karambol w Starym Oleśnie. Na DK 11 zderzyło się sześć samochodów Wypadek w Starym Oleśnie na DK11 na odcinku Olesno - Kluczbork. Według wstępnych informacji zderzyło się aż 6 pojazdów: samochód ciężarowy, bus i 4 samochody… » więcej 2022-05-25, godz. 14:47 Wypadek w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby zostały poszkodowane podczas wymiany jednej z zainstalowanych pomp. Jak przekazał… » więcej 2022-05-25, godz. 13:20 Złodziej "gapa" w rękach opolskich policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę, który w jednym z opolskich sklepów ukradł należący do ekspedientki, znajdujący się pod ladą portfel. Wyjął… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Ósmoklasiści już po egzaminie z matematyki. "Było łatwiej niż na próbnym" Graniastosłup, twierdzenie Pitagorasa czy obliczenie prędkości. Z tymi zagadnieniami uczniowie szkół podstawowych mierzyli podczas egzaminu ósmoklasisty… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Strzelecka policja publikuje nagranie z udziałem osoby podejrzewanej o rozbój Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku na jednej ze stacji paliw w gminie Leśnica. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »