Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 11:38 Autor: Piotr Wójtowicz/Witold Wośtak

Uwaga, silny wiatr! Zawieja śnieżna "wyłączyła" dostawy prądu i sparaliżowała ruch na drogach regionu [ZDJĘCIA]

Śnieżna zawierucha w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Śnieżna zawierucha w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Śnieżyca w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Śnieżyca w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Silne opady śniegu i wiatr zaatakowały Opolszczyznę. Dziś (20.01) po 10:30 w środkowej i północnej części regionu komunikacja została sparaliżowana lub znacząco utrudniona. Na autostradzie A4 między węzłami Opole Południe a Brzeg ruch zwolnił do 50 km na godzinę. Z podobną prędkością jadą kierowcy DK 45 Opole - Kluczbork, DK 46 Opole - Nysa i krajową 94 Opole - Brzeg.
Bardzo trudną sytuację mamy na wszystkich trasach powiatu kluczborskiego.

Strażacy informują, że silny wiatr przewrócił na drogę drzewo w Łukowicach Brzeskich. W Szymonkowie w powiecie kluczborskim wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego i przeniósł go na dom. Teraz - jak informuje dyżurny KW PSP - zablokowana jest droga między Piątkowicami a Rusocinem w powiecie nyskim. Na tej trasie przejazd blokuje przewrócone drzewo.

Po godzinie 11.00 strażacy ostrzegali przed utrudnieniami w Leśnicy, gdzie na drodze w stronę Strzelec Opolskich drzewo przewróciło się na drogę. Podobny problem jest w Zagwiździu na starej drodze w kierunku Mańczoka.

Straż pożarna została wezwana do pożarów transformatorów, w Folwarku i Tarnowie Grodkowskim.


AKTUALIZACJA godz. 11:50

Z kolei mieszkańcy kilku części Opola muszą jeszcze liczyć się z brakiem prądu po dzisiejszej wichurze i śnieżycy. Co do ścisłego centrum, między innymi ulicy Minorytów, Żwirki i Wigury, Koraszewskiego, Łangowskiego, Szpitalnej oraz tej okolicy, energia elektryczna powinna zostać przywrócona przed 13:00. To samo dotyczy ulicy Tatrzańskiej, Luboszyckiej czy Nysy Łużyckiej. Jeśli chodzi o Grudzice - między innymi ulice Morcinka, Strzelecką, Masłowskiego czy Makuszyńskiego - tam TAURON przewiduje usunięcie awarii do 13:15.Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »