Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-17, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

Powalone drzewa na drogach i zerwane dachy. Opolscy strażacy ponad 60 razy wyjeżdżali do skutków silnego wiatru [AKTUALIZACJA]

Strażacy interweniują z powodu silnego wiatru. Zdjęcie ilustracyjne[fot. Witold Wośtak]
Strażacy interweniują z powodu silnego wiatru. Zdjęcie ilustracyjne[fot. Witold Wośtak]
Z powodu silnego wiatru opolscy strażacy interweniowali 66 razy w naszym regionie. To stan na godzinę 13:20. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie opolskim. Interwencje dotyczą przede wszystkim powalonych drzew na drogach, ale uszkodzone są także 2 dachy budynków mieszkalnych oraz hali sportowej przy szkole podstawowej w Chrząstowicach.
- Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 66 zdarzeń związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czyli z silnym wiatrem. Najwięcej, bo 30 interwencji odnotowaliśmy w powiecie opolskim, w kluczborskim 9, w namysłowskim 7 oraz w brzeskim i oleskim po 6. Na terenie pozostałych powiatów mamy tych zdarzeń po jednym lub po dwa. Nie było osób poszkodowanych - mówi asp. sztab. Dariusz Grudzień, dyżurny KW PSP w Opolu.

Przypomnijmy, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla całego regionu. Do godziny 17:00 może wiać ze średnią prędkością od 35 km/h do 45 km/h, a w porywach do 115 km/h.

AKTUALIZACJA, godz 15:00 - do 96 wzrosła liczba interwencji strażaków, którzy byli wzywani do usuwania skutków silnego wiatru. Jak informuje asp. sztab. Dariusz Grudzień sytuacja w regionie się stabilizuje i nie wpływają nowe zgłoszenia.
asp. sztab. Dariusz Grudzień

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 14:26 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »